SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Tıp Fakültesi İki Anabilim Dalına Asistan Alacak

Tıp Fakültesi İki Anabilim Dalına Asistan Alacak

A - +

Ana Manşet - 30.09.2021 - 10:20

Tıp Fakültesi İki Anabilim Dalına Asistan Alacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 2021 yılı birinci döneminde iki anabilim dalına asistan alımı yapan Tıp Fakültesi’nin, yeni dönemde iki yeni anabilim dalına daha asistan alımı yapacağını söyledi.

 

ASÜ Tıp Fakültesi hem sağlık hizmetleri hem de akademik bakımdan başarılı bir biçimde ilerliyor. Uzmanlık eğitimlerinin akademik ilerleyişte önemli bir noktada yer aldığını söyleyen Prof. Şahin, yaptıkları hazırlık çalışmalarının ve gerekli başvuru süreçlerinin ardından yeni iki anabilim dalına daha asistan alımı yapılacağını söyledi. 2021 yılı ilk döneminde Acil Tıp ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dallarına asistan alımının yapıldığını kaydeden ASÜ Rektörü, yeni dönemde bunlara Göz Hastalıkları ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dallarının da eklendiğini söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı tercih süreci ile birlikte yeni asistan alımlarının da yapılacağına dikkat çeken Prof. Yusuf Şahin, “Hastanedeki sağlık hizmetlerinin niteliği gelişiyor, akademisyen sayımız artıyor, öğrencilerimiz şehrimizde… Bunların her birisi çok kıymetli çalışmalar. Tıpta Uzmanlık Eğitimleri de akademik sürecin önemli bir parçasını teşkil ediyor. Bu manada da Tıp Fakültemizin ilerleyişi sürüyor. Biz de yapılması gereken her çalışmayı yakından takip ediyoruz” dedi.

 

Rektör Şahin, sürece katkı veren herkese teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021