SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Tıp Fakültemiz Hayırlı Olsun

Tıp Fakültemiz Hayırlı Olsun

A - +

Aksaray Haberleri - 31.08.2016 - 12:54

Tıp Fakültemiz Hayırlı Olsun

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Rıza Toprak yaptığı yazılı açıklamada Tıp Fakültemiz Hayırlı Olsun; Aksaray Devlet Hastanesi araştırma hastanesine dönüştürüldü. Tıp Fakültesinin önü açıldı. Yıllardır istenilen durum inşallah gerçekleştirilecek.

Dün basına demeç verirken iktidarın il başkanı ve milletvekilleri bu güzel haberi neşeli bir şekilde verdiler. Emeği geçenlerin hepsine Ana Muhalefet Partisi İl Başkanı olarak partililerim ve Aksaray halkı adına teşekkür ediyorum. Nihayet yıllardır verilen sözlerin bir tanesi gerçekleşiyor. ASÜ Rektörü Necdet Sağlam döneminde, Necdet Sağlam’ın yaptığı işe takoz olmasalardı Tıp Fakültesi bugün muhtemelen hizmete girmiş olacaktı. Bu arada hazır hastaneye gitmişken EMAR durumunu da bir görselerdi. İhalesi neden iptal edilmiş, durumu nedir, ne zaman açılacak, sıra bekleyen hastaların EMARI nerde nasıl çekilecek? Bu perişanlık ve keşmekeşliğe kim son verecek? Bunu da bir açıklarlarsa hastalarımızı, hasta yakınlarımızı ve halkımızı aydınlatmış olurlar.

ULTRASON’da dahi 1 aydan sonraya gün verildiği ve hastaların umarsızca sıra beklediği ya da Kayseri, Konya veya Ankara’ya gitmek zorunda kaldıkları aşikâr iken, kendi ihmalleri sonucu geciken bir Tıp Fakültesi hizmetini bir lütufmuş gibi sevinçle açıklamaları düşündürücüdür.

Aksaray’da sağlık hizmetleri, sağlıklı gitmemektedir. İhalelerinden personeline kadar acilen yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021