Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Sorunlar; el birliği, işbirliği yapılarak çözülecek

Sorunlar; el birliği, işbirliği yapılarak çözülecek

A - +

Aksaray Haberleri - 07.04.2015 - 15:27

Sorunlar; el birliği, işbirliği yapılarak çözülecek

Vali Şeref Ataklı Gülağaç İlçesine bağlı Saratlı, Demirci Kasabaları ile Pınarbaşı ve Akmezar köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Ataklı, beraberinde İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Levent Ölmez, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun ile Saratlı, Demirci Kasabaları ile Pınarbaşı ve Akmezar Köylerini ziyaret etti.

İlk ziyaretini Saratlı Kasabasına yapan Vali Ataklı Saratlı Belediyesini ziyaret etti. Gülağaç Kaymakamı Mehmet Fatih Koca ile Saratlı Belediye Başkanı Nedim Uğuz’dan bilgi alan Vali Ataklı, Saratlı kasabasında bulunan yer altı şehirlerini önemli sayıda turistin ziyaret ettiğini Saratlı’nın Aksaray’ın önemli turizm merkezleri arasında olduğunu söyledi.

Kırkgöz yer altı şehri girişinde geleneksel el sanatları ve yöresel ürünlerin satıldığı işyerlerini ziyaret eden Vali Ataklı burada Saratlı Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izledi. Öğrencilere sundukları gösterileri nedeniyle teşekkür ederek bir süre sohbet eden Vali Ataklı daha sonra Pınarbaşı ve Akmezar köylerini ziyaret etti.

Köy muhtarları Gani Aslan ve Mustafa Sarılkan dan bilgi alan Vali Ataklı, vatandaşlarla görüşerek sorun ve taleplerini dinledi.

Köylerde altyapı sorunlarının çözüme kavuşturulması, vatandaşların refah seyyiesinin arttırılması bu kapsamda tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için hep beraber gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Ataklı, ‘Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın şehirde bulunan imkânlardan yararlanmasını istiyoruz. Yol, içmesuyu gibi temel altyapı sorunlarının çözümü, eksik olanların tamamlanması yine geçimlerini tarım ve hayvancılıktan sağlayan üreticilerimize destek sağlayarak onların ekonomik olarak daha iyi duruma gelmesini istiyoruz. Köylerimizde kapama meyve bahçeleri oluşturulmasını teşvik ediyoruz. Hayvancılığın gelişmesi için devletimizin çok çeşitli teşvik ve destek imkânları bulunmakta bunlardan mutlaka yararlanılmasını istiyoruz.’ dedi.

Vatandaşların belirttiği sorun ve talepleri not aldıran Vali Ataklı, köy ziyaretlerindeki amaçlarının sorunları yerinde görmek ve tespit etmek olduğunu ifade ederek el birliği, işbirliği yaparak hep birlikte sorunları çözmek için gayret ettiklerini belirtti.

Vali Ataklı beraberindeki heyet ile Demirci Kasabasını ziyaret etti. Demirci Belediye Başkanı Hüseyin Us ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Ataklı burada yürütülen hizmetlerle ilgili belediye başkanı Us’dan bilgi aldı. Demirci Kasabasının altyapı çalışmalarında sona gelindiğini belirten belediye başkanı Hüseyin Us, kendilerine her zaman destek olan Vali Şeref Ataklı ve kurum müdürlerine teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021