SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlma Çalışması Başlatıldı

Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlma Çalışması Başlatıldı

A - +

Ana Manşet - 15.04.2023 - 18:32

Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlma Çalışması Başlatıldı

Aksaray Belediyesi, sıcak havalarda halk sağlığını tehdit eden en önemli faktörlerden biri olan sivrisinek ve diğer zararlılara karşı ilaçlama çalışması başlattı.

İlaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından tescillenmiş ilaçlar tercih ediliyor. İnsan sağlığını tehdit eden Sivrisinek, kara sinek, kronomit ve diğer zararlılara karşı ilaçlama çalışmaları 48 mahallede günün belirli saatlerinde uzman ekiplerce yapılıyor. İlaçlama çalışmalarında Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile oluşturulan ilaçlama ekipleri görev alıyor.

Aksaray Belediyesi, yaptığı ilaçlama çalışmalarının faydalı olması için bazı kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışmalar yapıyor. İnsan sağlığını tehdit eden zararlılar labaratuvar ortamında inceleniyor. İncelemeler sonucu elde edilen bilimsel verilerden hareket edilerek ilaçlama çalışmalarında kullanılacak ilaçlar belirleniyor.

Mahallelerde yapılan ilaçlamaların yanı sıra larvaların oluşumunu engellemek ve kalıcı çözüm üretebilmek adına kent merkezine yakın noktalardaki akarsular, dere yatakları, göletler, hayvansal işletmeler ve yeşil alanlarda sürekli ilaçlanıyor.

Aksaray Belediyesi yetkilileri, Aksaray Belediyesinin insan sağlığına zararlı her türlü etkeni ortadan kaldırmak için mücadele verdiğini belirterek vatandaşların da bu tür zararlıların oluşmaması ve tehdit haline dönüşmemesi için evlerinde veya bahçelerinde oluşan su birikintilerinin, göletlerin ve havuzların içerisinde bulunan suların sık sık değiştirilmesi gerektiğinin uyarısında bulundular.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021