SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » SGK Aksaray’da 107.350 sigortalıya hizmet veriyor

SGK Aksaray’da 107.350 sigortalıya hizmet veriyor

A - +

Ana Manşet - 18.09.2023 - 23:26

SGK Aksaray’da 107.350 sigortalıya hizmet veriyor

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret etti. İl Müdürü Bilal Akgün’den kurum brifingi alan Vali Kumbuzoğlu, kurum servislerinde de vatandaşlarla hasbihal etti.

Vali Kumbuzoğlu; Aksaray SGK’nın başkanlık tarafından yapılan hizmet sunumu değerlendirmelerinde 81 il içinde ilk 5’de yer aldığını, vatandaş memnuniyetinin tüm kurumlarda ilk hedeflerinin olduğunu söyledi.

SGK Aksaray Müdürü Bilal Akgün Aksaray’da toplam 107.350 sigortalıya hizmet verdiklerini ifade ederek; 4a, 4b ve 4c kapsamında 64.689 kişiye emekli aylık ödemesi yapıldığını belirtti.

Aksaray’da 8.828 işyerinin Sosyal Güvenlik ile ilgili iş ve işlemlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Akgün; SGK Başkanlığı tarafından illerin hizmet performanslarının değerlendirildiği uygulamada Aksaray olarak 2021,2022 ve 2023 yıllarının büyük bölümünde 81 il müdürlüğü arasında 10 tam puan alarak en yüksek puan alan iller arasında olduklarını 2023 yılının ilk 6 ayında Aksaray İl Müdürlüğü olarak Türkiye 1.’si seçildiklerini ifade etti.

Akgün; Aksaray SGK’nın 4 milyon 300 bin evrakı dijital ortama aktararak arşiv tarama hizmetlerinde de dönüşümü en hızlı tamamlayan il müdürlükleri arasında yer aldığını kaydetti.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; SGK hizmet servislerinde incelemelerde bulunarak iş ve işlem yaptırmak için kuruma gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşlara sunulan hizmetlerle ilgili memnuniyetlerini soran Vali Kumbuzoğlu; Aksaray’da her kurumda sunulan kamu hizmetlerinin vatandaş memnuniyetinin her zaman önceliklerin başında geldiğini belirtti. Kurum çalışanlarına kolaylıklar dileyen Vali Kumbuzoğlu; tüm kamu hizmetlerinde aksamaya mahal verilmeyeceğini vurguladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021