Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Selçuklu İzleri Taşıyan Muazzam Eser Aksaray’a Kazandırılıyor

Selçuklu İzleri Taşıyan Muazzam Eser Aksaray’a Kazandırılıyor

A - +

Ana Manşet - 24.09.2023 - 15:15

Selçuklu İzleri Taşıyan Muazzam Eser Aksaray’a Kazandırılıyor

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Selçuklu mimarisine uygun olarak inşası devam eden Selçuklu Külliye ve Cami projesi tamamlanmak üzere.

İnşaatın en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Dinçer; “Aksaray’ımız için çok önemli bir projemiz Selçuklu Parkıyla bir bütün olarak tasarlandı. Proje mimari olarak ecdadın Selçuklu mimarisi, çizgileri ve motiflerini taşıyor. Nesilden nesile kalacak Aksaray’ımıza değer katacak Selçuklu Cami ve Külliye inşaatını en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye kültürünün yeniden yaşatılacağı proje içerisinde 2 Bin 100 kişilik caminin yanı sıra kitap konağı, okuma salonları, emekli dinlenme evi, otoparkı ve dinlenme salonu da mevcut.

Bulunduğu konum itibariyle şehrin en işlek noktalarından birinde olan külliye ve cami projesinde yer alan net kullanım alanı 2 Bin 975 metrekare olan otopark bölgenin trafik sorununu da önemli ölçüde rahatlatacak.

Selçuklu Cami ve Külliye Projesi, göreve geldiği günden beri şehre kazandırdığı sosyal ve kültürel yapılarla adından sıkça söz ettiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Aksaray’a kazandırdığı simge eserlerden biri olacak.

Vatandaşların güzel ve verimli vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü Selçuklu Külliyesi yapılacak son rötuş ve peyzaj düzenlemesinin ardından kısa süre sonra hizmete açılacak.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021