SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sel afetinin bilançosunu Vali Kumbuzoğlu açıkladı

Sel afetinin bilançosunu Vali Kumbuzoğlu açıkladı

A - +

Ana Manşet - 04.09.2023 - 0:26

Sel afetinin bilançosunu Vali Kumbuzoğlu açıkladı

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu kriz merkezinde yatığı açıklamada; Bugün akşam saat 20.30 civarında İlimiz Sevinçili, Gücünkaya Köyleri ile Kireçlik mevkiinde meydana gelen sağanak yağıştan kaynaklı sel afeti meydana gelmiştir. İhbarlar alındığı andan itibaren oluşturulan kriz masası ile devletimizin tüm kurumları seferber edilmiştir. Bölgede çalışmalara başlanmış ve çalışmalar devam etmektedir.
Şu an itibarıyla 14 afet zedemize hastanemizde müdahale edilmiş, 13 vatandaşımız taburcu edilmiştir. Bir bayan hastamızın tedavisi devam etmekte olup, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olay yerinde bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Gelen ihbarlar doğrultusunda bir çocuğumuzun arama çalışmaları devam etmektedir. Aksaray Belediyemiz, İl Özel İdaresi, UMKE, AFAD, DSİ, Karayolları Emniyetimiz ve Jandarmamız ile devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla sahadadır. Arama kurtarma inceleme çalışmaları devam etmektedir. Selin yaşandığı ilk dakikadan itibaren kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışmalara devam etmektedir. Vefat eden vatandaşımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hepimize geçmiş olsun.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021