SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Şehitlerimiz İçin Kur’anı Kerim ve Dua Programı Düzenlendi

Şehitlerimiz İçin Kur’anı Kerim ve Dua Programı Düzenlendi

A - +

Ana Manşet - 03.01.2024 - 9:05

Şehitlerimiz İçin Kur’anı Kerim ve Dua Programı Düzenlendi

Aksaray’da Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan 12 askerimiz için Ulu camide ‘Şehitlerimize Dua’ programı düzenlendi” Programa Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Programda, bölücü terör örgütünün alçak saldırılarında vatan toprağına düşen 12 şehidimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve dualarla yad edildi.

Beştepe Millet cami baş imam hatibi kurra hafız Fatih Kaya ve Ahmet Hamdi Akseki cami imam hatibi Mansur Sağır’ın iştirak ettiği kuranı kerim ve dua programına yüzlerce Aksaraylı katılım sağladı. Programda şehitler için dua edilerek Kur’an-ı Kerim okundu, ardından teröre lanet edildi.

Dua sonrasında konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Hain saldırı sonucu kaybettiğimiz 12 vatan evladımız bizleri derinden üzdü. Hepimizin başı sağ olsun. Hain terör örgütlerini lanetliyoruz.

Bu toprakları kanları ve canları ile bizlere vatan yapan, istiklal ve İstikbalimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize, gazilerimize şükran borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz.

Devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak. Bizler de bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin için mukaddes değerlerimize sahip çıkacağız’’ dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021