Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Şehid Olan Sevdiği İçin Gözyaşı Döktü

Şehid Olan Sevdiği İçin Gözyaşı Döktü

A - +

Ana Manşet - 08.05.2023 - 20:20

Şehid Olan Sevdiği İçin Gözyaşı Döktü
Suriye’nin İdlib Kenti İştebrak üst bölgesindeki Bahar Kalkanı Harekat alanında silah kazası sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Sevim’in cenazesi memleketi Aksaray’ın Ortaköy İlçesine bağlı Satansarı köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı ilk olarak Satansarı köyündeki babaevine getirilerek helallik alındı. Ardından şehidin cenazesi töreninin yapılacağı köy mezarlığına getirildi.
Burada şehidin annesi Meryem Sevim şehit oğluna, “Mehmet’im neredesin? Ne olur Mehmet’im uyan da gel. Neredesin? Sen Şırnak’tan benden önce gelmişsin” diyerek gözyaşı döktü.
Aksaraylı Şehit Mehmet Sevim’in sözlüsü Sema Küçükarslan cenazede gözyaşlarına hakim olamadı.
Sema Küçükarslan ile Uzman Çavuş Mehmet Sevim’in Haziranın 15’inde nişan yapmayı planladıkları öğrenilirken, genç kız Şehidin babası Biyami ve annesi Meryem’in koluna girerek güçlükle yürüdü.
Şehidin mavi beresini başına takan Sema Küçükarslan ondan geriye kalan tişört ve giysileri öpüp kokladı ve tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.
İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi askeri bando takımı ve tekbirlerle köy mezarlığına defnedildi. Şehidin törenine Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Abdulkadir Fehmi Bilgin, Aksaray protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021