SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Şanlı Zaferin 94. yıldönümü coşkuyla kutlandı

Şanlı Zaferin 94. yıldönümü coşkuyla kutlandı

A - +

Aksaray Haberleri - 30.08.2016 - 12:51

Şanlı Zaferin 94. yıldönümü coşkuyla kutlandı

Aksaray’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Kent Meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kutlama törenine Vali Aykut Pekmez, İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve daire amirleri katıldı. Tören Aksaray Valisi Aykut Pekmez, İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Teğmen Nurullah Karaer, “94 yıl önce bugün 3 gün süren onurlu bir kurtuluş mücadelesinin muhteşem bir zaferle sonuçlandığı gündür. Düşmanlar ve onların işbirlikçileri tarafından toprakları işgal edilmiş ordusunun elinden silahları alınmış askeri terhis edilmiş tüm kaynakları tükenmiş insan gücünü kaybetmiş bir imparatorluğun yıkıntıları üzerinden bir ordu ve milli devlet yaratan ulu önder başkomutan Mustafa kemal Atatürk Anadolu’daki Türk varlığına kast edenlerin 30 Ağustos 1922 de tarihe gömmüştür. Anadolu’yu ebedi vatan yapmamızın 94 yıldönümü olan 26 Ağustos 1922 de başlayan Büyük Taarruz 4 gün sonra 30 ağustos da kesin bir zaferle neticelenmiş bu zafer yüce Türk ulusunun bağımsızlık aşkını Türk Ordusunu kudret ve kahramanlığını tarihe muhteşem bir şeklide kaydetmiştir” dedi.
Konuşmaların ardından Hazım Kulak Anadolu Lisesi Öğrencisi Enes Malik Altınpınar ile Jandarma Astsubay Çavuş Müşerref Ay tarafından şiir okundu.
Törenin ardından Vali Aykut Pekmez beraberinde Jandarma Albay Gazi Demir Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021