SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Sanatta ve Kültürde Mutlu Şehir Aksaray

Sanatta ve Kültürde Mutlu Şehir Aksaray

A - +

Ana Manşet - 28.12.2023 - 8:15

Sanatta ve Kültürde Mutlu Şehir Aksaray

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in öncülüğünde düzenlenen sanatsal ve kültürel etkinliklerle Aksaray, kültür ve sanat kenti kimliğine büründü.

Uzun yıllar boyunca “tarım kenti” kimliği ile tanınan Aksaray; Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in görev süreci boyunca düzenlediği akademik ve kültürel etkinlikler sayesinde sanat ve kültür kimliği ile anılmaya başlandı.

Her yaş grubunun ilgisini çekebilecek nitelikte birbirinden farklı etkinlik, festival ve tiyatro oyunları düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra kültürel çalışmalarla da adından sıkça söz ettirdi.

Sosyal Belediyecilikte öncü olan Aksaray Belediyesi, vatandaşlara aileleri ile birlikte stres atabilecekleri, çocukların boş zamanlarını verimli geçirebilecekleri ve gençlerin de eğlenirken öğrenebilecekleri kültürel ve sanatsal etkinliklerle bir arada bulunma imkânı sundu.

Ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluşun sanatsal ve kültürel etkinlikler için geldiği Aksaray’da her yıl kitap günleri, gurbetçi buluşmaları, çocuk festivali, bilim festivali, bisiklet festivali sünnet şöleni, bağ bozumu ve pekmez festivali, tiyatro ve sinema günleri gibi etkinlikler Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile düzenlendi.

Vatandaşlarla birlikte tüm etkinliklere katılan Başkan Dinçer, “Sanatta ve kültürde Mutlu Şehir Aksaray” hedeflerine ulaştıklarını bu doğrultuda temel belediyecilik hizmetlerinden taviz vermeden artırarak devam ettireceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in düzenlediği etkinliklere katılan vatandaşların yanı sıra Aksaray’da vatandaşlarla buluşma fırsatı bulan akademisyenler, sporcular, tiyatro yapımcıları oyuncuları, yazarlar ve sanatçılar da büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021