Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Rektör Arıbaş, Bosna Hersek’te

Rektör Arıbaş, Bosna Hersek’te

A - +

Ana Manşet - 03.05.2024 - 12:31

Rektör Arıbaş, Bosna Hersek’te

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, öğrenci-personel değişimi ve ortak program açma gibi konularda yeni iş birlikleri sağlamak amacıyla Bosna Hersek’te bir dizi ziyarette bulundu.

Rektör Arıbaş, ziyaretleri kapsamında Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Mehmet Akif Yaman ve Saraybosna Eğitim Müşaviri Dr. Faruk Berat Akçeşme ile bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde ASÜ’de ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yürütülen eğitim faaliyetleri ile araştırma ve bilimsel üretim çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Görüşmelerin sonunda, kurumlar arası öğrenci ve personel değişimi, ortak program açma, sosyal ve kültürel iş birlikleri konularında ön mutabakata varıldı. ASÜ Rektörü Alpay Arıbaş, Bosna Hersek’teki temaslarının son bölümünde Saraybosna Kültür Ataşesi Ahmet Atabaş’ı da ziyaret etti.

Rektör Arıbaş’a ziyaretleri esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse ile ASÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Melayib Bilgin eşlik etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021