SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Otizmli oğlunun eğitimi için işini bıraktı

Otizmli oğlunun eğitimi için işini bıraktı

A - +

Ana Manşet - 15.06.2022 - 15:15

Otizmli oğlunun eğitimi için işini bıraktı

Gösterdiği fedakârlık Vali Aydoğdu’yu gözyaşlarına boğdu

Aksaray’da otizmli çocuğunun eğitim hayatı için işini bırakan, 4 yıl boyunca oğlu ile her gün okula gelen annenin gösterdiği fedakârlık Vali Hamza Aydoğdu ve öğretmenleri gözyaşlarına boğdu.

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Kılıçaslan İlkokulunu ziyaret etti. Aydoğdu; Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ında katıldığı ziyarette okul müdürü Mahmut Göktaş ve öğretmenlerle ile bir süre sohbet etti.

Vali Aydoğdu; okul öğretmenlerinin büyük övgü ile bahsettiği, otizmli çocuğunun eğitimi için işini bırakan, 4 yıl boyunca her gün okula gelen özel çocuk Mehmet Akif Konuk’un annesi Feriha Konuk ile tanışarak bir süre görüştü.

Konuk’un oğlunun eğitimle her şeyi başaracağına inandığını hiçbir zaman pes etmediğini, oğlunun eğitimi için büyük fedakârlıklar yaptığını öğretmenlerden dinleyen Vali Hamza Aydoğdu, anne Feriha Konuk’u tebrik etti.

-Oğlumun arkasındayım, benim cennet anahtarım

Otizmli olan oğlunun öğretmenlerinin ilgi ve sevgisi ile çok büyük gelişim gösterdiğini anlatan Konuk; oğlunun matematik, Türkçe ve diğer derslerde çok önemli başarılar elde ettiğini söyledi. Oğlu için işini bıraktığını anlatan anne Konuk; 4 yıl boyunca her sabah sabah 9’da akşam 5’e kadar özel çocuğunun eğitimi için okula geldiğini söyledi. Anne Konuk; “Her daim oğlumun arkasındayım. Bu benim için bir cennet anahtarı, başımız üstüne Allah tarafından bana verilmiş bir mükâfat. Ben bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştım” dedi.

-Vali Aydoğdu gözyaşlarını tutamadı

Okul öğretmenlerinin yaptığı fedakârlıklarından dolayı teşekkür plaketi hazırladıklarını belirtmeleri üzerine gözyaşlarına boğulan anne Feriha Konuk; hazırlanan plaketi Vali Hamza Aydoğdu’nun elinden aldı. Vali Aydoğdu’da gözyaşlarını tutamazken Konuk’un gösterdiği azim, kararlılık ve fedakârlığın her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti.

Özel Çocuk Mehmet Akif Konuk ile tanışan Vali Aydoğdu anne Konuk’un örnek alınacak mücadelesinin çok anlamlı ve değerli olduğunu kaydetti.

Okul öğretmenlerini de kutlayan Vali Aydoğdu; bayrağını, devletini, vatanını milletini seven, medeniyetini ve kültürünü öğrenen geleceğin sahibi olacak çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesinin öğretmenler sayesinde mümkün olacağını söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021