SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » OSB’lerimiz Şehrimize Hayırlı Olsun

OSB’lerimiz Şehrimize Hayırlı Olsun

A - +

Ana Manşet - 30.12.2023 - 12:41

OSB’lerimiz Şehrimize Hayırlı Olsun

Aksaray’ın son yıllarda sanayi ve ihracat alanında çok önemli değişim ve gelişim yaşadığını aktaran AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Sultanhanı, Eskil ve Ortaköy ilçelerinin ardından şimdide Gülağaç-Gülpınar ve Sarıyahşi ilçelerinin de Organize Sanayi Bölgesine kavuştuğunu bildirdi.

Eskil, Ortaköy ve Sultanhanı Organize Sanayi Bölgelerini Aksaray’a kazandırdıklarını kaydeden İl Başkanı Hamza Aktürk, “2023 yılının sonunda Gülağaç-Gülpınar ve Sarıyahşi ilçelerimize OSB müjdesini vermek nasip oldu. İlçelerimizde artık Organize Sanayi Bölgesi kurulması için hiçbir engel kalmadı. OSB’lerde yapılacak kamulaştırma, imar ve altyapı çalışmaları ile yatırımların hızla tamamlanmasını hedefliyoruz.”

Organize Sanayi Bölge’lerinin Aksaray’a katma değer sağlayacağına dikkat çeken Aktürk, yatırımların sadece söz konusu ilçeler ile sınırlı kalmayacağını, çevre bölgelerin gelişimine ve istihdamına da önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

OSB’lerin artarak devam etmesi gerektiğini, Aksaray için gerekli her türlü yatırımı destekleme konusunda kararlı olduklarının altını çizen Başkan Aktürk, “ Aksaray ve ilçeleri için gerekli olan her türlü yatırım bizim için çok önemli. OSB’lerin yanı sıra, Aksaray’ın diğer sorunlarına katkı sağlayacak tüm yatırımlar için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu konuda gayret göstermeye devam edeceğiz. Her zaman ilimizin gelişimi ve değişimi başta olmak üzere tüm hizmet alanlarına destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Valimiz Ali Kumbuzoğlu, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Aksaray’ın her alanda büyüdüğüne dikkat çeken Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Aksaray Tarım kenti olmasının yanında sanayi ve imalat alanında da bölgenin cazibe merkezi olmaya doğru gidiyor. İlimiz sanayiine iki yeni OSB merkezi daha kazandırıyoruz. Gülağaç-Gülpınar ve Sarıyahşi organize kuruluş işlemleri tamamlandı şükürler olsun. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Emeği geçen Sayın Valimizi, AK Teşkilatımızı ve Belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Şehrin milletvekilleri olarak Aksaray’ın diğer ilçelerinde de OSB’lerin kurulması için destek vermeye hazır olduklarını aktaran Milletvekili Hüseyin Altınsoy ise, “Sultanhanı, Eskil ve Ortaköy ilçelerimizin ardından Gülağaç-Gülpınar ve Sarıyahşi ilçelerimizde Organize Sanayi Bölgesine kavuştu. Aksaray’ımız tarımda, turizmde başlattığı gelişimi sanayide de devam ettirecek. Şehrimiz bizim ortak değerimiz, ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Desteği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, emeği geçen Bakanlarımız Mustafa Varank, Fatih Kacır, Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu ve İl Başkanımız Hamza Aktürk’e teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun. Durmak yok, hizmete devam inşallah”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021