SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Minik Semazenlerin Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Minik Semazenlerin Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

A - +

Ana Manşet - 16.12.2023 - 14:39

Minik Semazenlerin Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Fikirleriyle insanlığa ışık tutan Mevlâna Celaleddin-i Rumi, vuslata erişinin 750. yıl dönümünde anılıyor. Hazreti Mevlâna’nın vuslata erişinin 750. Seneidevriyesinde Mevlâna haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte çocuklar semazen gösterisi yaptılar.

1273 yılında Hakk’a kavuşan hoşgörü ve kardeşliğin dünyadaki temsilcisi Mevlana’nın, aramızdan ayrılmasının 750. yılında miniklerin anlamlı sema gösteresi izleyenleri duygulandırdı.

Hasas Nakkaş Küçük Bölcek Kadın Aktivite Merkezindeki kursiyerlerin çocuklarının sergiledikleri sema gösterisi büyük beğeni topladı.

Dünyaya bıraktığı sözlerle hoşgörünün, iyiliğin, barışın ve kardeşliğin sembolü olan Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin çocukların bilincinde yer edinmesi, dostluk ve sevgi konusunda tüm insanlığa örnek bir şahsiyet olduğunu anlatan bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesi veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Etkinlik kapsamında sema gösterilerinin ardından Mevlevi müziğinin eşliğinde Mevlana’ya ait sözlerin okunmasıyla devam etti.

Hazreti Mevlâna, büyük bir mutasavvıf, düşünür, alim ve gönül insanı olarak, yüzlerce yıldır hoşgörünün, iyiliğin, barışın ve kardeşliğin sembolü, olarak insanlığa öğüt veren sözleriyle yaşatılıyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021