Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Milli İradeye Karşı Gelenlere Cevap Vermeliyiz

Milli İradeye Karşı Gelenlere Cevap Vermeliyiz

A - +

Aksaray Haberleri - 04.06.2015 - 14:38

Milli İradeye Karşı Gelenlere Cevap Vermeliyiz

AK Parti Milletvekili adayı İlknur İnceöz, 7 Haziran’da ikinci yarı başlıyor. İkinci yarıya başlarken hedefimiz, öncelikle yeni anayasayı hazırlayacak milletvekili sayısına ulaşmak ardından da bu ülke de bir daha hiç kimsenin görmeyeceği koalisyon hükümetlerinin olmaması için başkanlık sisteminin gelmesini sağlamaktır” dedi.

AK Parti Milletvekili adayı İlknur İnceöz, 10 Ağustos seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı milletimizin oyu ile seçmiş olmamız bile başkanlık sistemi için bir adım attık. Bu seçimlerde Aksaray’ımızda milletimizle birlikte 3 milletvekili ile eksilmeden parlamentoda güçlü bir temsil talep etmekteyiz. 7 Haziran seçimleri güçlü bir meclis temsili ile birlikte vesayet anayasasını ortadan kaldırıp, yeni bir anayasayla millet iradesini tam manası ile yansıttıktan sonra amacımız Başkanlık sistemini hayata geçirmek istiyoruz.

Özellikle tüm ziyaretlerimizde, vatandaşlarımızla buluşmalarımızda Başkanlık sistemi nedir diye soruyorlar. İz de başkanlık sistemini soranlara şunu söylüyoruz. Bir daha bu topraklarda koalisyon hükümetlerinin kurulmaması, bunun teminini sağlayacak bir sistemi kurma gayreti içindeyiz.

İkinci anlamda 7 Haziran seçimlerinde Başkanlık seçimleri için milletimizden bu anlamda yetki istiyoruz. Bu seçimlerden bundan önce geçirilen 3 genel seçimden çok daha önemli, Bu güne kadar 13 yıldır, yokuş yukarı, dağın tepesine doğru tırmanan bir Türkiye düşünün, geldik geldik zirvedeyiz. Zirveden dümdüz yolumuza mı devam edeceğiz, yoksa buradan Allah muhafaza arabanın vitesin boşa alıp aşağı doğru bırakacağız. Yani Burada Bir Amerika gibi bir Avrupa ülkesi gibi dünyanın güçlü devletlerinden birisi olma yolunda hangisini tercih edeceğiz onun kararını vereceğiz.

Türkiye’de milli iradeye karşı duranların, aba altından sopa gösterdiklerini söyleyen AK Parti Milletvekili adayı İlknur İnceöz, Birde burada eski Türkiye mi yeni Türkiye mi tercihi yaparken bir de, Mısır’da Mursi % 52 oyla başkan seçildi. % 52 ile alınan bir cumhurbaşkanı idama mahkûm edildi şeklinde aba altıdan millet iradesine karşı sopa göstermeye çalışanlara zihniyetlerle de hala mücadelemizin devam ettiği, bununla beraber New York Times gazetesinde atılan başlıkla, Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’sine müdahil olun” diye, Bu şunu gösteriyor. Hala milli iradeye karşı duranlar var.

Bu bugün hem MHP, CHP, HDP işbirlikçiliğinden net olarak fotoğraf görülmekte, hem de MHP, CHP ve HDP ile birlikte işbirliğinin arkasında dışarda kendileri ile birlikte işbirliği içinde olan ülkelerin aktif anlamda medya desteği birlikte rol alıyorlar. Aynı zaman da bu üç partinin kendi arkalarından DHKPC, PKK ve Paralel çatı dahil olmak üzere illegal örgütler de işbirliği içinde olduklarını da bu seçimler süresince görmekteyiz. Aynı zamanda MHP’nin yeri gelip CHP’ye yeri geldiğinde HDP’ye oy istemesi, CHP’nin aynı tutum ve tavırlar içerisinde olması, Üçlü koalisyonun arkasına aldığı illegal örgütlerin desteği ile beraber işbirliği göstermekte ki uluslar arası işbirliği ile beraber Türkiye üzerinde oynanan oyunlar, millet iradesine karşı oynanan oyunlar, vesayet hala bitmemiştir. Bunun bitirebilmek, başkanlık sistemi ile birlikte milli iradenin ilelebet hakim olması, siyasi istikrarın hakim olması anlamında da 7 Haziran seçimleri ayrıca önem taşımaktadır.

Biz bunları gezdiğimiz her yerde vatandaşımızla paylaşıyoruz. Bir gerçek var ki hemşerilerimiz her şeyi görmekte ve bilmektedir. 7 Haziran da sandığın önlerine konularak milli iradelerini sandığa yansıtmaları konusunda son derece kararlılardır.

7 Haziran seçimlerinde bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyun HDP üzerinden üçlü ittifakın amacı şu, AK partinin gücü zayıflasın, güçten düşsün, Türkiye nereye giderse gitsin kimsenin umurunda değil. Bugüne kadar AK partinin ülkemize yapmış olduğu hizmet etmekten başka hiçbir gayesi yoktur. Biz millete hizmet ediyorsak, AK Partiye karşı duranlar kime ve niye hizmet ediyor diye sordu” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021