Ana Sayfa » Aksaray Şehir Fırsatları » Miafert Bor İçeren Takviye Edici Gıda

Miafert Bor İçeren Takviye Edici Gıda

A - +

Aksaray Şehir Fırsatları - 17.06.2021 - 17:44

Miafert Bor İçeren Takviye Edici Gıda

Fırsat Hakkında

MİAFERT BOR İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

350 TL

Fırsat Detayları

Ürün içeriğinde bulunan Bor Boran)’un aşağıdaki ( Borium,
durumlarda faydalı olması beklenmektedir. (Miafert ilaç değildir,
tedavi amaçlı kullanılmaz. Tedavide yardımcı olarak
kullanılması doktor tavsiyesine bağlıdır.)
• Vücut direncinin arttırılmasında, bağışıklık sisteminin
güçlendirilmesinde ve toksinlerin atılımında yardımcı olur.

Böbrek taşlarını eritmede veya oluşmasını engellemede
yardımcı olur.
• Kimyasal ilaçların yan etkilerini azaltılmasında yardımcı olur.

COVİT OLANLARİN;
HALSİZİM. ÖKSÜRÜK.SIRT BEL GÖĞÜS AĞRILARIM VAR BİR TÜRLÜ TOPARLAYAMADİM DİYENLERİN
İMDADİNA
BOR İÇERİKLİ GIDA TAKVİYESİ MİAFERTİ ŞİDDETLE ÖNERİYORUZ.
MİAFERT BOR İÇERİKLİ GIDA TAKVİYESİ MİNARELİ
ORAL YOLLA
DAMARDAN
VÜCUTTA Kİ TÜM AĞIR METALLERİ TOKSİN OLARAK DIŞARI ATIYOR
SATRASYONU ARTIRIYOR VİRÜSLERİ YOK EDİYOR
COVİTE DUMAN ATTIRIYOR ÇİĞ GAZ YAKTİRİYOR
DOPİNG YAPIYOR
KANSERİN HER TÜRÜ ŞEKER KOLESTEROL TANSİYON KARACİĞER YAGLANMASİ DAMAR TIKANIKLIĞI TARİHE KARIŞIYOR

 

Dr.İlhan GÜNAYDIN dahiliye uzmanı
Son zamanlarda kaynaklardan da inceleyebileceğiniz üzere BOR mineralinin faydalı etkileri keşfedilmekte ve kullanım alanları artmakta. Ben de Ülkemizde Kayseri’de üretilen Tarım Bakanlığı onaylı takviye gıda statüsündeki faydalı minerali aşağıdaki bilimsel çalışmalar ışığında 4 aydır yaklaşık 300 kişide kullandım. Bor solüsyonu kullandığım kişilerde şu ana kadar kimse Covid enfeksiyonu olmadı. Covid pozitif ve ağır şikayetleri olan 15 civarında hastaya da Bor solüsyonu kullandığımda hastaların şikayetlerinin hızla geçtiğini ve iyileştiğini gözlemledim. Bu nedenle bu mineralin daha fazla kullanılması gerektiğini düşünüyorum.
Şu günlerde devletimizin bazı resmî kurumlarının da Bor minerali ile ilgili çalışmalar yaptığını duyuyoruz. Umarım önümüzdeki günlerde bu mucize mineralin sağlık alanında çok daha fazla hastanın şifasına vesile olduğunu duymaya başlayacağız. Ayrıca Dünya rezervinin yüzde 70’inden fazlası ülkemizde olan bu mucize minerali tam kapasite ile işleyip dünyaya Bor ihracatımızı artıracağımızı temenni ederim.
Dünya rezervinin yüzde 72’sinin ülkemizde olduğu ve birçok farklı sektörde kullanılan bor madeninin aslında sağlık alanında da çok ciddi kullanımı mevcut. Bor minerali 1808 yılında Hampry Davy ve Gay-Lusac tarafından keşfedilmiştir. Ama maalesef Bor madeninin sağlık alanında kullanımı çok kısıtlı. Tabi ki bu kısıtlı kullanım Bor minerali hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığımızdan kaynaklanıyor. Bu yazımda Bor madeni ve sağlık alanında kullanımı ile ilgili bilgiler sunmak istiyorum.
BOR NEDİR?
Bor periyodik cetvelin 3A grubunda yer alan atom ağırlığı 5, erime noktası 2300℃ olan ve metal ile ametal arası, yarı iletken bir moleküldür. Doğada 2000’den fazla Bor çeşidi bulunmakla beraber, oksijene yoğun ilgisinden dolayı doğada diğer elementlerin oksijenle birleşiği şeklinde bulunur. Bor hem insanlar hem de bitkiler için esansiyel bir elementtir, yani vücutta üretilemeyip dışardan alınması gereken bir elementtir. Bazı bitkilerde ve suda çok az miktarda bulunur. Bitkiler tarafından topraktan alınır, gıdalar ve su yoluyla insanlara aktarılır.
BORUN İNSAN SAĞLIĞINA ETKİLERİ
Borun insan sağlığı üzerinde birçok faydalı etkisi olduğu tespit edilmiştir. Borun en çok bilinen etkisi vücutta kalsiyum, magnezyum, fosfor ve D vitaminin emilimini artırmasıdır. Yani ilk bakışta Borun en önemli etkisi kemik ve kas yapısının dayanıklılığını artırmasıdır. Ama kalsiyum, magnezyum, fosfor ve D vitamini vücuttaki her hücrenin işleyişinde rol aldığı için Bor mineralinin insan vücudunda her hücre için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Yani vücutta Bor eksikliğinde her türlü problem ortaya çıkabilir. Bir diğer deyişle Bor kullanımı hastalarda bir çok sistemle ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Bilimsel literatür eşliğinde Borun vücuttaki faydalarına göz atacak olursak;
Bor minerali başta kalsiyum ve D vitamini olmak üzere vücut minerallerinin düzenlenmesinde görev alır.
Bor vücuttaki Kalsiyum ve Magnezyum düzeyini artırarak kemik erimesinden korur. Bor ayrıca kemik yapım hücrelerini artırıp, kemik yıkım hücrelerini azaltarak kemik erimesinde faydalı olmaktadır. Bor ile yapılan deneysel çalışmalarda Bor verilen hayvanların Bor verilmeyen hayvanlara göre kemiklerinin daha güçlü olduğu tespit edilmiştir. Yine başka bir çalışmada Bor kullanan atletlerin kanında fosfor ve magnezyum düzeylerinin daha yüksek olduğu tespit edilmiştir.
Bor Menopoz sonrası bayanlarda östrojenik etkilerle ileri yaşta sık görülen kemik kırılmalarına karşı koruyucudur.
Diz kireçlenmesi olan hastalarda yapılan bir çalışmaya göre Bor verilen hastalarda dizdeki eklem kısıtlılığı ve ağrı gibi şikayetlerin Bor verilmeyen hastalara göre bariz şekilde azaldığı gösterilmiştir.
Bor anti enflamatuar etkili bir mineraldir, yani vücuttaki yangıyı önler. Bor yangı önleyici etkinlik gösterdiği için romatizmal hastalıklarda enflamasyonun önlenmesinde faydalıdır. Eklem iltihabı olan hastalarda yapılan çalışmalarda, klasik tedaviye ek olarak Bor verilen hasta grubunda Bor verilmeyen hastalara göre iltihabi reaksiyon olduğunu gösteren biyolojik belirteçlerde anlamlı azalma olduğu tespit edilmiştir.
Borik asit hücre DNA’sında tamir mekanizmalarını destekleyerek yara iyileşmesinde etkilidir.
Günlük Bor kullanımı hafıza, zihinsel ve bilişsel fonksiyonlarda iyileşme sağlamaktadır.
Borun bazı kanser türlerinde koruyucu ve tedavi edici rolü olduğu gösterilmiştir. Yapılan bazı çalışmalarda Bor kullanımının erkeklerde prostat kanseri ve bayanlarda rahim ağzı kanseri ve akciğer kanseri gelişimi ile ters orantılı olduğu bulunmuştur.
Ülkemizde yapılan bir çalışmada kolon kanserinde bor oksit kullanımın kanser hücrelerinde büyümeyi engelleyici etkileri gösterilmiştir.
Bor kullanımıyla ilgili farelerde yapılan çalışmalarda, Bor kullanımının farelerde cilt kanserini engellediğine dair veriler elde edilmiştir.
Bor nötron yakalama tedavisi denilen özel bir yöntemde Bor minerali kullanılarak beyin tümörleri, cilt tümörü ve bazı kemik tümörlerinin tedavi edildiği bilinmektedir.
Kanser ilacı kullanan hastalarda kanser ilacının böbrek üzerindeki yıkıcı etkilerinin Bor kullanımı ile azaldığı tespit edilmiştir.
Ülkemizde yapılan bir çalışmada Bor kullanan erkeklerde, kullanmayanlara göre prostat büyümesinin daha az olduğu tespit edilmiştir.
Ülkemizde yapılan çalışmalarda Borun çok düşük konsantrasyonundaki solüsyonlarının bile ortamdaki mantar ve kandidaları öldürdüğü görülmüştür. Bu çalışmalardan çıkan sonuçlarla Bor solüsyonlarının koronavirüsten korunmak için dezenfektan olarak kullanılabileceği hipotezi ortaya atılmıştır. Ayrıca Borik asitin fosfotidilkolin lipitlerine bağlanarak koronavirüsün akciğer alveollerine tutunmasını önleyebileceği ileri sürülmüştür. Bilimsel literatür incelendiğinde bor içeren bileşiklerin koronavirüs tedavisinde kullanılabilirliğini değerlendiren çalışmalar da devam etmektedir.
Bor yapılan birçok çalışmada kronik kulak akıntısı ve kulak enfeksiyonunun tedavisinde etkili bulunmuştur.
Borik asit bayanlarda kronik (uzun süren) ve tekrarlayan rahim ağzı mantarı ve diğer enfeksiyonlarında enfeksiyonun kontrol altına alınmasında faydalıdır.
Borik asitin cerrahi olmayan diş eti hastalıklarında sonuçlara olumlu katkı sağladığı bulunmuştur.
Göz iltihaplanmalarında sterilizasyon için kullanılır.
Boron boromisin ismiyle birçok zararlı mikroorganizmaya karşılı antibiyotik olarak kullanılmaktadır.
Bor sabun, deterjan ve temizlik ürünlerinde güvenilir bir bileşen olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bazı yayınlarda Bor kullanımının bazı yan etkilerinden de bahsediliyor. Tabi ki her üründe olduğu gibi bu mineralin de yanlış kullanımında birtakım sorunlar ortaya çıkması ihtimali var, o nedenle ben kaliteli bir Bor preparatı ve doktor gözetiminde kullanımını öneriyorum.
Şifanız daim olsun.
Dr. İlhan Günaydın | Natural Clinic Trabzon
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021