SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Meydandaki Bayramlaşmaya Binlerce Aksaraylı Katıldı

Meydandaki Bayramlaşmaya Binlerce Aksaraylı Katıldı

A - +

Ana Manşet - 23.04.2023 - 9:03

Meydandaki Bayramlaşmaya Binlerce Aksaraylı Katıldı

“15 MAYIS BAYRAMINDA BİR KERE DAHA KUCAKLAŞACAĞIZ”

Millet İttifakı Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk, 15 Mayıs sabahı tüm milleti umut ve mutluluk dolu bir bayramın beklediğini söyledi.

Meydandaki Bayramlaşmaya Binlerce Aksaraylı Katıldı

Millet İttifakı bileşeni siyasi partilerin temsilcileri hükümet meydanında Ramazan Bayramı’na özel bir bayramlaşma programı düzenledi. Millet İttifakı milletvekili adaylarının, siyasi parti temsilcilerinin ve genç-yaşlı, kadın-erkek yüzlerce Aksaraylının bir araya geldiği tören, 15 Mayıs’ta büyük bir demokrasi ve özgürlük bayramı yapma kararlılığının yüksek sesle dillendirildiği bir programa dönüştü. Törende ilk olarak millet ittifakı bileşeni siyasi partilerin il başkanları kısa birer selamlama konuşması yaptı. Yapılan bu konuşmalarda, tüm farklılıkları bir kenara bırakarak, yarının büyük Türkiye’sini el birliği içinde kurma mesajları verildi. 

“Kızmıyoruz, Allah İnşallah Onların da Kalbine Sevgi Katsın”

Törende konuşan Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk, sözlerinin hemen başında, İttifakın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir cenaze töreninde maruz kaldığı sözlü saldırıya dikkat çekti. Yüce dinimiz açısından manevi açıdan önemi yüksek bir ayın geride kaldığını ve milletçe Ramazan Bayramı’na eriştiklerini dile getiren Ertürk, “İslam dininin hoşgörüsünü, barış anlayışını ve kucaklaşma mesajlarını anlayamayan az sayıda yurttaşımız var. Biz, onlara kızmıyoruz. Cenabı Allah inşallah onların da kalbine sevgi katsın” dedi.

“Çocuklarımıza Bayram Armağan Eden Bir Liderimiz Var”

Ramazan Bayramı’nın son günü aziz milleti çok önemli bir bayramın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın beklediğini anımsatan Ali Abbas Ertürk, “Meydanda çok sayıda evladımız var. Ben o evlatlarımızın gözlerine baktığımda -bir siyasetçi olarak-  daha çok çalışmamız gerektiğini, daha çok iş yapmamız gerektiğini görüyorum ve sorumluluğumuzun ne kadar fazla olduğunu bir kere daha yürekten hissediyorum. Dünyada ilk kez çocuklarımıza bayram armağan büyük bir liderimiz var; onun da adı Mustafa Kemal Atatürk. Allah’ın izniyle umut dolu, mutluluk dolu bir gelecek bizleri bekliyor” dedi.

“15 Mayıs Sabahı Kolları Sıvayacağız ve Çalışmaya Başlayacağız”

Millet İttifakının hiçbir ferdinin umutsuz olmaya hakkı olmadığını ve çok çalışmak gerekliliğini vurgulayan Ertürk, 14 Mayıs’ta başlayan bir yolculuğa çıkıldığının altını çizdi ve bu yolculuğun 15 Mayıs’tan itibaren yeni bir ivme kazanacağını iletti. Seçim gecesi meydanda zaferi kutlayacaklarını ve hemen sabahında kolları sıvayarak işe başlayacaklarını anlatan Ali Abbas Ertürk, “Seçimin hemen sonrasında çizmelerimizi giyeceğiz ve bu memleketin sorunlarını çözmek ve işleri yeniden yoluna koymak için hep birlikte çalışmaya başlayacağız” dedi.

Ertürk Söz İstedi, Meydan Büyük Bir İnançla Karşılık Verdi

14 Mayıs seçimlerini “Demokrasi ve Hürriyet Bayramı” olarak niteleyen Ali Abbas Ertürk, “14 Mayıs, Cumhuriyetimizin yüce ilkelerinin şaha kalktığı bir bayram olacak… Hepinizin bayramını kutluyorum” dedi. Ertürk, sözlerinin son bölümünde İttifakın her bir mensubundan çok çalışmak adına söz istedi. Meydanda toplananlar, Ertürk’ün söz talebine büyük bir coşku ve inançla karşılık verdi. Katılımcılar tören boyunca “Ali Abbas sen bizim umudumuzsun” sloganları attı.

Konuşmaların ardından Ali Abbas Ertürk, kendisine gösterilen ilgi münasebetiyle dakikalarca meydandan ayrılamadı ve herkesle tek tek bayramlaşarak kucaklaştı.

 

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021