Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Merkez Parti Avukatlar gününü kutladı

Merkez Parti Avukatlar gününü kutladı

A - +

Aksaray Haberleri - 05.04.2015 - 17:04

Merkez Parti Avukatlar gününü kutladı

Merkez Parti Aksaray İl başkanı Ali Bülbül ve Merkez ilçe başkanı Osman Güvenç yaptıkları ortak açıklamada, “5 Nisan Avukatlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Merkez Parti Aksaray İl başkanı Ali Bülbül ve Merkez ilçe başkanı Osman Güvenç, yayınladığı mesajda, her yıl 5 Nisan tarihinde Avukatlar Günü’nün kutlandığını belirtti. Merkez Parti Aksaray İl başkanı Ali Bülbül ve Merkez ilçe başkanı Osman Güvenç yayınladığı mesajda, “Demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan “iddia, savunma ve karar”dan oluşan üç temel unsur üzerine kurulu yargının temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan savunma olmadan yargı bağımsızlığından söz edilemez” denilerek şu şekilde devam edildi:
“Avukatlar insanların ihtiyaç duydukları savunma hakkının temsilcileridir. Toplumda, hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin yüksek olmasında avukatlık mesleğinin önemli bir yeri vardır. Vatandaşlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren ve haklarının korunmasında onları yönlendirerek yardımcı olan avukatlarımız hukuksal ilişkilerin yürütülmesinde önemli görevler üstlenmiştir. Bir hukuk devleti olan ülkemizde insan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içinde gerek bireylerin gerekse toplumun yasalarla belirlenmiş haklarının korunmasında meslek etiğine ve kanunlara bağlı kararlılıklarıyla avukatlar çok önemli bir kamu hizmeti görevini yerine getirmektedir. Bu düşüncelerle, adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumlulukla toplumumuz tarafından takdir edilen avukatların “5 Nisan Avukatlar Günü”nü kutlar, meslek hayatlarında başarı dileklerimle, sevgi ve saygılar sunarım.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021