Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » “Kütüphaneler Medeniyetimizin Hazinesidir”

“Kütüphaneler Medeniyetimizin Hazinesidir”

A - +

Aksaray Haberleri - 02.04.2015 - 14:52

“Kütüphaneler Medeniyetimizin Hazinesidir”

Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van 51. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Mustafa Doğan “ Kütüphaneler Haftası dolayısıyla zatıâlinizi ziyaret ettik. Sizin de okumaya ve kitaplara verdiğiniz değer hasebiyle sizi ziyaret ederek günün önemini vurgulamak istedik. Kütüphane Haftası etkinliklerimiz bir hafta boyunca devam edecek.81 ilde aynı anda kitap okuma kampanyası yaptık. Halk Kütüphanemizde etkinliklerimiz devam ediyor. Yapacağımız etkinlikler ve ziyaretlerle bu haftanın önemini anlatmaya çalışıyoruz.” Dedi.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van ise Başkan Yazgı ‘ya her zaman yanlarında olduğu için teşekkür ederek şunları söyledi;

“51. Kütüphaneler Haftası nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’ımız da da İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzün önderliğinde Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak bir dizi etkinlikle haftamızı kutluyoruz. Öncelikle bizleri kabul buyurduğunuzdan dolayı size teşekkür ediyoruz. Sıcak ilginizden kaynaklı olarak ta minnettarız. Sizlerin de gerek mesajlarınızla ve gerekse manevi şekilde yanımızda duruşunuzla bir teşekkür borcumuzu yerine getirmiş olalım. Bize bu imkânı sağladığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz.”

Kitap okumayı çok sevdiğini ifade eden Başkan Yazgı, Aksaray’a yaptıkları hizmetlerin ve faaliyetlerin temelinde daha önce okudukları kitapların olduğuna dikkat çekerek kitap okumanın önemini şu şekilde vurguladı.

“ 51. Kütüphaneler haftası dolayısıyla ziyarete gelen değerli müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu hafta Kütüphaneler Haftasını kutluyoruz inşallah. Bende kitap okumayı çok seven bir insanım. Yapmış olduğumuz faaliyetlerin temelinde yatan aslında bizim daha önce okuduğumuz kitaplar ve bu kitapların bize kattıkları bununla biz yol alıyoruz. Geçen gün birinci hizmet yılımızı kutladığımızda da aynı şeylere vurgu yapmıştım. Bizde bir medeniyet tasavvuru var. İslam medeniyetinden gelen bir şey. Böyle bir iddiamız var. Bu iddiaya sahip çıkabilmek için başta okumak gerekiyor. Ecdat bize neler söylüyor. Neler anlatıyor. Bunları iyi bilmek gerekiyor. Kütüphaneler, medeniyetimizin birikmiş bir hazinesidir ” şeklinde konuştu.

Yapılan görüşmelerin ardından Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van, Başkan Yazgı ‘ya Hz. Mevlana’nın Mesnevi kitabını hediye etti.

Başkan Yazgı ise “Bize vermiş olduğunuz Hz. Mevlana’nın en büyük eserlerinden biri olan Mesnevi kitabı için teşekkür ediyorum. İnşallah okuyacağım.” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021