SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Kamu Binaları Sağlık Hizmelerine Devam Edecek

Kamu Binaları Sağlık Hizmelerine Devam Edecek

A - +

Ana Manşet - 24.05.2023 - 20:44

Kamu Binaları Sağlık Hizmelerine Devam Edecek

Önceki devlet Hastanenin C-Blok olarak bilinen binanın İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası olarak hizmet vereceğini belirten AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin ise Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet vereceğini bildirdi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesinin yapılmasının ardından boşta kalan eski devlet hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastane binasının dönüştürülmesi için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

Eski kamu binalarının dönüştürmesi için gerekli çalışmaların bir süredir devam ettiğini ve sonuçlandığını açıklayan Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Bilindiği üzere Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanemiz hizmete girmesiyle birlikte halkımız eski binaların ne olacağını merak ediyordu. Eski binalarımız yine sağlık hizmetlerinde kullanılacak. Söz konusu binalarda deprem dayanıklılık testleri başarıyla tamamlanmıştır. Tadilatları ile ilgili Sağlık Bakanlığımız gerekli çalışmaları başlatmıştır. Hiçbir kamu malının zayi olmasını istemeyiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı titizlikle yürüttük. Nihayetinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin mevcut binasının yerine Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin tadilatı planlanmış, deprem dayanıklılık testleri başarıyla tamamlanmıştır. Bakanlığımız tarafından süratle ihale aşamasına geçilmiştir. Eski Hastanemizin C-Blok olarak bilinen bina ise gerekli tadilatların ardından İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası olarak hizmet verecektir. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Amacımız vatandaşlarımıza sağlık alanında en kaliteli, en hızlı, en güzel hizmeti sunmaktır ve bu alanda daha iyilerini yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizleri hiçbir zaman eli boş çevirmeyen başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, il başkanlığı döneminde yoğun çaba sarf eden Milletvekilimiz Hüseyin Altınsoy’a, Aksaray İl Başkanımız Hamza Aktürk’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021