Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Kabristanlıklar Bayram Ziyaretleri İçin Hazırlandı

Kabristanlıklar Bayram Ziyaretleri İçin Hazırlandı

A - +

Ana Manşet - 24.06.2023 - 21:24

Kabristanlıklar Bayram Ziyaretleri İçin Hazırlandı

BELEDİYE EKİPLERİ KABRİSTANLIKLARDA YAŞLI VE ENGELLİLER İÇİN ULAŞIM İMKANI TANIYOR

Aksaray Belediyesi ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Ervah ve Bedir Muhtar Kabristanlıklarında vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyareti yapmaları için hazırlıklar yaptı.

Yıl boyunca mezarlıklarda çevre ve peyzaj düzenlemesi, fidan dikimi, mezarlık alanlarında genişletme çalışması yapan Aksaray Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda kapsamlı çalışma başlattı. Mezarlıklar Müdürlüğü, vatandaşların bayramda kabir ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirebilmesi için mezarlıklarda bir dizi tedbirler aldı.

Temizlik ekipleri, mezarlık içindeki ara yollarda süpürge araçları ve zemin temizliği ile yıkama çalışmalarını gerçekleştirirken mezarlıklarda ot temizliği, ağaç budama, yürüyüş yollarının onarımı ve bakım çalışması hız kazandı. Zabıta Müdürlüğü, yaklaşan bayram öncesinde yoğunlaşacak kabir ziyaretlerini göz önünde bulundurarak mezarlıklarda ulaşım noktasında yeni düzenlemeler yaptı.

Vatandaşların her anında yanlarında olmak için çeşitli çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi ekipleri bu bayramda da kabristanlıkların giriş kapısında kabir ziyaretine gelen vatandaşlar dua kitabı hediye ediyor. Ayrıca kabir ziyareti yapmak isteyen yaşlı ve engelliler için de ulaşım imkânı tanıyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021