SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » İsrail’in Filistin’e Uyguladığı Zulmün Durdurulması İçin Pankart Açtı

İsrail’in Filistin’e Uyguladığı Zulmün Durdurulması İçin Pankart Açtı

A - +

Ana Manşet - 22.10.2023 - 20:54

İsrail’in Filistin’e Uyguladığı Zulmün Durdurulması İçin Pankart Açtı

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap günleri ilk günkü heyecanı ile devam ederken kitap günlerine katılan öğrenciler ve ailelerde İsrail’in Filistin’e yönelik uyguladığı ve savaş suçu sayılabilecek birçok eylemi de gerçekleştirdiği zulümlere tepki göstermek için pankart açtılar.

İsrail’in 7 Ekim’den beri şiddetini artıran Gazze’deki katliamları, mutlak ablukası ve 17 Ekim’de el-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen saldırı Türkiye’nin çeşitli kentlerinde gerçekleştirilen eylemlerle protesto ediliyor. Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Günlerinde de öğrenciler ve aileler pankart açarak tepkilerini duyurmaya çalıştılar.

Kitap günlerinin yapıldığı fuar alanını ziyarete gelen birçok genç ve öğrenci ellerinde ‘İsrail Terör Örgütüdür’, ‘Adım Atmayı Bilmeyen Bebekler Şehadete Yürüdü’, ve ‘Filistinli Bebekler Ölmesin’ yazılı pankartlar açarak Filistin’e uygulanan zulmün durdurulması çağrısında bulundular.

İsrail’in Filistin’e uyguladığı soykırıma tepki gösteren vatandaşlar şu açıklamalarda bulundular; ‘’ Gazze Hastanelerin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin üzüntü duyuyoruz. İnsanlık suçu olan bu saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz.’’ Dediler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021