SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İki Yeni Lisansüstü Programına Onay Geldi

İki Yeni Lisansüstü Programına Onay Geldi

A - +

Aksaray Haberleri - 31.01.2021 - 19:34

İki Yeni Lisansüstü Programına Onay Geldi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, iki yeni yüksek lisans programının daha açıldığını ve programlardan birisine bu dönem öğrenci alımı yapılacağını söyledi.

Rektör Şahin, lisans ve önlisans eğitimleriyle birlikte lisansüstü eğitimleri de nitelik ve nicelik bakımından geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Buradaki en temel kıstaslarının hayatta karşılığı olan programlar olduğunu kaydeden Şahin, iki yeni lisansüstü programının YÖK tarafından onaylandığını vurguladı. Programlardan birisinin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren İletişim Bilimleri Anabilim Dalı’na ait “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” olduğunu kaydeden Şahin, “Programımız YÖK tarafından onaylandı. Mümkün olan en kısa süre içinde Tezli Yüksek Lisansa öğrenci almayı planlıyoruz. Bir diğer programımız ise Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren Sucul Hayvan Hastalıkları ve Yetiştiriciliği Anabilim Dalı’na ait ‘Sucul Hayvan Hastalıkları ve Yetiştiriciliği’ Tezli Yüksek Lisans Programı. Programımıza bu dönem yedi öğrenci almak için ilana çıkıldı. Süreç devam ediyor” dedi.

Şahin, yeni programların ASÜ’ye ve şehre hayırlı olması dileklerinde bulunarak, programların açılma sürecindeki çalışmalara katkı veren herkese teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021