Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Ihlara Vadisinde 2 Milyon Üzerinde Turist Ağırlayacağız

Ihlara Vadisinde 2 Milyon Üzerinde Turist Ağırlayacağız

A - +

Ana Manşet - 16.02.2024 - 9:42

Ihlara Vadisinde 2 Milyon Üzerinde Turist Ağırlayacağız

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin turizm değeri artırmak amacı ile yapımını başlattığı Ihlara Vadisi Cam Teras Projesi ile mevcut ziyaretçi sayısının ikiye katlaması hedefleniyor.

Her yıl iki milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi’nde, Aksaray Belediyesi tarafından yapımına başlanan cam teras projesi çalışmaları devam ediyor.

Kapadokya turizminin önemli duraklarından biri olan Ihlara Vadisi’nin seyahat değerini artıracak cam teras projesinde geçtiğimiz günlerde cam montajları tamamlandı. Öngörülen takvim doğrultusunda çalışmaların devam ettiği proje dâhilinde seyir alanlarının ve kafeteryanın da yapımı tamamlanarak diğer sosyal donat alanlarının yapımına devam ediliyor.

150 metre yükseklikte ve 12 metre uzunluğunda olacak cam teras, Ihlara Vadisi’nin en hakim noktasına inşa edilerek ziyaretçilere eşsiz bir manzara keyfi sunacak. Ihlara Vadisi Cam Teras projesi içerisinde amfi tiyatro, yürüyüş yolu yapımı, restoran, mescit, bebek bakım odaları, tuvaletlerin yapımı, fotoğraf çekim alanının oluşturulması, otopark yapımı, çevre ve peyzaj düzenlemesi gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, vadinin doğal ve kültürel dokusunun korunarak projenin hayata geçirildiğini belirterek, “Ihlara Vadisi, dünyanın sayılı kanyonları arasında yer almasının yanında içerisinde insan yaşamı izleri taşıyan dünyanın en büyük kanyonudur. Ihlara Vadisi’ni her yıl 1 milyon yerli yabancı turist ziyaret ediyor. Bu projemizde şehir turizmine avantaj sağlayacak. Şehrimiz her yönüyle cazibe merkezi olacak. Şehrimizi ziyarete gelen turist sayısını ikiye katlamayı planladığımız projemiz sayesinde her yıl 2 Milyonun üzerinde yabancı turistin bölgeyi ziyaret etmesini öngörüyoruz. Projemizi de bu doğrultuda planlayarak hayata geçiriyoruz. En kısa sürede bu projeyi tamamlayarak hizmete açmayı ve vadiyi ziyaret edenleri, seyir yönünden kültür izleriyle birlikte tarih kokan doğa yolculuğuna çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021