SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İHH’da Kurban Bereketi

İHH’da Kurban Bereketi

A - +

Aksaray Haberleri - 18.08.2020 - 8:43

İHH’da Kurban Bereketi

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban döneminde Aksaray ve yurtdışında kaydadeğer bir yardım performansı sergiledi.

Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, bereketli bir kurban ayı yaşadıklarını, bağışçıların güven ve destekleriyle yüzlerce haneden dua temenni ettiklerini söyledi. Korkmaz şunları söyledi.

“AKSARAY’DA KURBAN YARDIMI
İl merkez ve ilçelerde toplam 383 haneye paketlenmiş et dağıtımı gerçekleşti.

25 CANLI KURBAN DAĞITIMI
Geleneksel hale gelen ve yetim çocukları sevindirmek maksadıyla canlı kurban bağışı kabulü bu yıl da devam etti. Çocuklar evlerinin önünde kurban kesimine şahit oldular ve ibadetin hazzını yaşadılar.

BAYRAMLIK YARDIMI
Aksaray ve ilçelerinde yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara toplam 3485 adet kıyafet yardımı yapıldı.

YURTDIŞINA KURBAN YARDIMI
Derneğimize gelerek İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla yurtdışında kurban kesimi ve dağıtımı yapılmasını isteyen yerel ve gurbetçi vatandaşlarımız toplam 459 hisse bağışlamışlardır.”

Tüm hayırseverlere teşekkür eden Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, kurbanın kardeşlik bağlarını güçlendiren bir ibadet olması hasebiyle gerek Aksaray’da gerekse ümmet coğrafyasında imkanlar ölçüsünde yardımlara devam edileceğini sözlerine ekledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021