SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Halk Kart Vatandaşımıza Rahat Bir Nefes Aldıracak

Halk Kart Vatandaşımıza Rahat Bir Nefes Aldıracak

A - +

Ana Manşet - 11.03.2024 - 10:17

Halk Kart Vatandaşımıza Rahat Bir Nefes Aldıracak

Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, beraberinde İl Başkanı Bilal Özdemir ve parti teşkilatıyla birlikte, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) ve Eğitim-İş Sendikalarını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında sendika yetkililerinin sorunlarını not alan Pelinsu Yıldırım Demir, ziyaretlerin ardından, Eğitim-Sen Sendikası ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aksaray Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Pelinsu Yıldırım Demir yaptığı basın açıklamasında kadınlara seslenirken “Ben bir kadın belediye başkan adayı olarak, kadına karşı şiddet konusunda üzerimize ne düşüyorsa yapacağım. Bugünden taahhüt etmek istiyorum 31 Mart’ta belediyeyi kazandığımız zaman Aksaray Belediyesi kadına karşı şiddeti önlemek için diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte organize bir şekilde çalışacak ve bu işin öncüsü olacak, bunun sözünü veriyorum.
2. temel sorun eşitlik ve adalet sorunu Bunun için de hizmetlerimiz arasında kadınları önceliklerimiz arasına koyacağız bunun taahhüdünü de şimdiden vermek istiyorum. Ulaşım konusunda kadınlara toplu taşımada öncelikler sağlayacağız. Mahallelerde yaşam merkezleri oluşturacağız bu yaşam merkezleri içerisinde kreşler olacak, spor tesisleri olacak, yüzme havuzları olacak, otoparklar olacak, çalışma ofisleri olacak, kütüphaneler olacak.

“ANNELER VE ÇOCUKLAR BİZİM ÖNCELİĞİMİZ “
Yine 3. temel sorun yoksulluk… Yoksullukla mücadele edeceğiz. Önümüzde bir seçim var ama ne seçim heyecanı var, ne de vatandaşlarımızın gündemlerinde seçim var. Şu an vatandaşımızın derdi geçim olmuş durumda. Bu sorunu çözeceğimizin de sözünü şimdiden veriyorum. Aksaray’da hiçbir aile çocuğunun beslenme çantasına ne koyacağım diye dertlenmeyecek. Çocuklarımın Kırtasiye masrafını nasıl ödeyeceğim diye üzülmeyecek. Eğitimde fırsat eşitliği anlamında çocuğumu nasıl özel etütlere, özel derslere gönderebilirim diye dertlenmeyecek. Aksaray Belediyesi olarak çocuklarımıza kantin desteği sunacağız.Anneler ve çocukları bizim önceliğimiz olacak. Kırtasiye desteği sunacağız. Çocuklarımız için etüt merkezleri açacağız, ödev kulüpleri açacağız.

“HALK KART VATANDAŞIMIZA RAHAT BİR NEFES ALDIRACAK”

Koskoca bir ekonomik krizin faturası dar gelirdi vatandaşların sırtına yüklendi. Bir kere bunun üzerine gideceğiz. Bizim hedefimiz, siyaset yapma amacımız şehrimizde yoksulluğun kalmaması. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için Halk Kart sunacağız. Temel ihtiyaçlarını Halk Kart ile temin edebilecekler. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için, kadınlarımız için özel temizlik paketleri hazırlayacağız. Hamile kadınlar için hamile beslenme destek paketleri sunacağız. Yeni doğan paketi desteği sağlayacağız. Bu paketlerin içerisinde biberondan ateş ölçere kadar, bebek bezinden ıslak mendile kadar her şey olacak. Anne ve babalar için yeni doğan rehber kitapçıkları olan bir paket olacak. Yani kısacası hiçbir vatandaşımızın bu desteklere ihtiyaç kalmadığı güne kadar vatandaşımızın, kadınlarımızın yanında olacağız. Halkımız Belediye nedir, bir belediye halkının yanında nasır olur görecek. Bunu göstereceğiz!
Şehircilik anlamında bir belediye sadece park yapmaz. Sadece yol yapmaz. Bir belediye sadece sosyal kültürel festivallerden sorumlu değildir. Hoş yani bizim belediyemiz bunlarıda yapmıyor. Bir belediye esasında Halkçı Belediye olmak zorundadır. Vatandaşının yanında olmak zorunda. Aksaray’da 1 Nisan sabahından itibaren bambaşka şeyler konuşmaya başlayacağız. Bunun taahhüdünü bugün kadın bir belediye başkan adayı olarak veriyorum. Bu şehrin hiçbir kadını kendin Yalnız hissetmeyecek. Bu şehirde hiçbir kadın gece gözyaşları ile uymak zorunda kalmayacak. Çocuklarının karnının aç olmasını kendine dert etmeyecek. Çocuklarının eğitim hayatını kendine dert etmeyecek. Bizim zamanımızda Aksaray Belediyesi ve Aksaray Belediye Başkanı bu şehrin kadınlarının sonuna dek hep yanında olacak bunun sözünü veriyorum” diyerek, kadınlar için yapacaklarını sıraladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021