SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Güncel Haber » Gazze İçin Ihlara Yürüyüşü

Gazze İçin Ihlara Yürüyüşü

A - +

Güncel Haber - 24.06.2021 - 14:12

Gazze İçin Ihlara Yürüyüşü
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği organizesinde 7 şehrin Arama Kurtarma(Search And Rescue) gönüllülerinden oluşan 102 kişilik bir kafile “Gazzeye Umut Ol” başlıklı Ihlara Vadisi uzun mesafe yürüyüşü gerçekleştirdi. Konya, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Ankara’dan profesyonel arama kurtarma gönüllülerinin de yer aldığı yürüyüşte Aksaray’ın tarihi ve turistik alanlarının tanıtımının yapıldığı belirtildi.
AMAÇ GAZZE DRAMINI DUYURMAK
Etkinlik hakkında açıklama yapan Aksaray İHH Arama Kurtarma (SAR) Birimi Başkanı Vedat Dirican, amaçlarının işgalci İsrail’in Ramazan ayında Gazze’ye saldırması sonucu oluşan mağduriyeti duyurmak ve yaraları sarmak için gündem oluşturmak olduğunu belirtti.
2000 EV YIKILDI, 500 ÇOCUK YETİM KALDI
Son yaşanan saldırı ile yaklaşık yüzlerce ailenin evsiz ve yaklaşık 500 çocuğun yetim kaldığını hatırlatan Dirican, Müslüman olmanın gereği olarak İHH’nın dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin mazlum ve mağdurlara yardım etmeye devam edeceğini vurguladı.
İLLER ARASI DAYANIŞMA
7. Bölge SAR gönüllülerinin katıldığı etkinlikte gönüllülerin kaynaşması, bu vesileyle ulusal ve uluslararası afetlerde dayanışmanın sahaya olumlu etkisinin yansımasını temenni ettiklerini sözlerine ekleyen Dirican, katılan misafirlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
5-10 TEMMUZDA HAYIR ÇARŞISI AÇIYORUZ
Aksaray İHH olarak Gazze’de oluşan mağduriyetin giderilmesi yıkılan yıkılan evlerden birini imar (25.000€) ve her gün bin kişiye yemek projesi kapsamında 8 günlük yemek bedeli olarak 24.000€ değerinde bir destek amaçladıklarını söyleyen Dirican, bu projeler için tertiplenen hayır çarşısına herkesten maddi ve manevi destek beklediklerini sözlerine ekledi.
YAKINDA HASANDAĞI TIRMANIŞI VAR
Virüsün etkisinin azalmasıyla birlikte etkinliklere ağırlık verileceğini ifade eden Aksaray İHH Arama Kurtarma (SAR) Birimi Başkanı Vedat Dirican, yakında farklı illerden SAR gönüllülerinin davet edilerek bir şehidimizin adının verileceği Hasandağı tırmanışı müjdesi verdi.
GÖNÜLLÜ OL
Her faaliyetin ülkemizin ve insanlığın yararına vesile olmasını temenni ettiklerini belirten Dirican, insanlara faydalı olmanın tarifsiz bir mutluluk olduğunu vurgulayarak herkesi gönüllü olmaya davet etti.
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021