SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Gastro Turizm Kapsamında TÜRSAB’dan Ziyaret

Gastro Turizm Kapsamında TÜRSAB’dan Ziyaret

A - +

Yerel Haberler - 16.11.2021 - 9:40

Gastro Turizm Kapsamında TÜRSAB’dan Ziyaret

Çanakkale-Balıkesir TÜRSAB Bölge Başkanlığı TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanlığı ile bir araya gelerek bölgemizin gastronomik ürünlerini ve değerlerini öne çıkarmak adına bölgemize bir program düzenlemiştir. Programları çerçevesinde odamıza da uğrayan grup gastronomi turizmi yapan seyahat acenteleri ve tur operatörleri ile çalışmalara başladı. Bölgemizdeki zeytin hasadı, şarap tadımı, deniz ürünleri, yerel tatlılar ve coğrafi işaretli gastronomi değerleri gibi unsurları bir araya getirerek bir rota çıkarmayı hedefleyen ekip bölgemize İstanbul gibi büyükşehirlerden ve yurtdışından potansiyel ziyaretçi çekmeyi hedefliyor.

“Zeytin Rotası”nı ivedi olarak bölgede belirlemek üzere çalışmalara başlamış olan TÜRSAB Zeytin Rotası kapsamında Edremit Ticaret Odası Tadım Laboratuvarı’nı da gezdi. Laboratuvarı Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun SALON, Meclis Başkan Yardımcısı Savaş CAN ve ETO tadım laboratuvarı panelisti Bülent COŞAR eşliğinde gezen katılımcılar Edremit Zeytinyağı coğrafi işaretli ürünlerini tatma ve tanıma şansına da sahip oldular. TÜRSAB Bölge Başkanlığı teşekkürlerini sunduktan sonra Edremit Ticaret Odası’ndan ayrıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021