SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Eski Sanayi Sitesinde Yıkım Çalışmalarında Sona Gelindi

Eski Sanayi Sitesinde Yıkım Çalışmalarında Sona Gelindi

A - +

Ana Manşet - 07.12.2023 - 19:04

Eski Sanayi Sitesinde Yıkım Çalışmalarında Sona Gelindi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehirde yaptığı köklü dönüşümler Aksaray’ı geleceğe taşıyor. Aksaray’da yapılamaz denilen birçok projeyi hayata geçiren Başkan Dinçer’in en önemli projelerinden biriside eski sanayi sitesinde ki oluşturulacak yeni yaşam alanı.

Sanayi esnafının Türkiye’nin yeni nesil sanayi sitelerinden olan (ASTİM) yeni sanayi sitesine taşınmalarının ardından eski sanayi sitesinde başlatılan yıkım çalışmalarında sona gelindi. Uzun yıllar şehre hizmet eden fakat işlevselliğini kaybeden, şehir kimliği için olumsuzluk teşkil eden eski sanayi sitesinde yıkım çalışmaları planlandığı şekilde devam ediyor. 122 Bin metrekare inşaat taban alanından 95 Bin metrekarelik alanın yıkımı gerçekleşti.

Gönüllülük esasına dayanılarak esnafla uzlaşma sağlanarak yıkımların gerçekleştirildiği eski sanayi sitesi yerleşkesinde 1563 adet Yapı bina ve müştemilat bulunuyordu. Yıkımların sürdüğü eski sanayi alanında uygulanacak yeni imar planı neticesinde güçlü altyapısı ile sosyal donatı alanları ile modern konutlar ve iş merkezleri kazandırılması planlanıyor.

Şehir genelinde kentsel dönüşüm projelerine öncelik verildiğini altını çizerek şehir kimliğine zarar veren tüm yapıları ortadan kaldırılarak yerine modern ve çağdaş yapılar inşa edileceğini, eski Sanayi sitesindeki Kentsel dönüşümle birlikte Aksaray’a yeni bir yaşam alanı kazandırılacağını ifade eden Başkan Dinçer yapılan çalışalar ilişkin şu görüşlere yer verdi.

‘‘Eski sanayi sitesi kentsel dönüşümüyle ilgili Aksaray’ımıza taahhütte bulunmuştuk. Eski sanayiyi sitesindeki alanı Aksaray’a yakışır bir hale getireceğiz. Bugüne kadar yapılamaz denilen birçok radikal projeyi Allah’ıma şükürler olsun şehrimizde hayata geçirdik. Bu şehir için çalışmaya, üretemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021