Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Eski Sanayi Sitesi Alanında Yeni Bir Yaşam Alanı Doğuyor

Eski Sanayi Sitesi Alanında Yeni Bir Yaşam Alanı Doğuyor

A - +

Ana Manşet - 09.10.2023 - 20:01

Eski Sanayi Sitesi Alanında Yeni Bir Yaşam Alanı Doğuyor

Uzun yıllar şehre hizmet eden fakat işlevselliğini kaybeden, şehir kimliği için olumsuzluk teşkil eden eski sanayi sitesinde yıkım çalışmaları son aşamaya geldi. Aksaray’ın yeni cazibe bölgesi olacak alanda yıkım çalışmaları tamamlanmak üzere. Şu ana kadar 122 Bin metrekare inşaat taban alanında 90 Bin metrekarelik alanın yıkım işlemleri tamamlandı.

Gönüllülük esasına dayanılarak esnafla uzlaşma sağlanarak yıkımların gerçekleştirildiği eski sanayi sitesi yerleşkesinde 1563 adet Yapı bina ve müştemilat bulunuyordu. 10.05.2023 tarihinde başlayan eski sanayi sitesinde 2100 hak sahibi mevcuttu.

Eski Sanayi Sitesi’nde uygulanacak proje ile buranın bir cazibe merkezi haline geleceğini anlatan Başkan Dinçer gerek taşınma gerekse yıkım sürecinin sıkıntısız tamamlandığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

“Sanayi esnaflarımızın daha sağlıklı ortamlarda çalışmalarını olanak sağlamak, uzun yılların yorgunluğunu taşıyan keşmekeş bir alana neşter vurmak şehrimiz için elzem hale gelmişti. Allah’a şükürler olsun kazasız belasız yıkım işlemlerimizi tamamlamak üzereyiz.

Öncesinde esnaflarımızı TOKİ ile iş birliği içerisinde yaptığımız Türkiye’de örnek teşkil eden yeni sanayi sitemize taşımıştık. Böylesine kapsamlı bir projeyi anlımızın akıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Aksaray’ın en merkezi alanlarından biri olan eski sanayi sitesi alanında gerçekleştireceğimiz projeyle yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Şehrimize ve esnaflarımıza hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in vizyon projelerinden biri olan 3 milyon metrekare alan üzerine yapılan 1620 adet dükkândan oluşan yeni nesil sanayi sitelerinden Aksaray Sanayi Ticaret Merkezinde (ASTİM) taşınma işlemlerinin ardından yapılan kavşak düzenlemeleri, yeni yol çalışmaları ve yol genişletme çalışmaları, ihtiyaç duyulan yön ve işaret levhalarını yerleştirerek site içerisindeki trafik akışının daha güvenli ve sağlıklı olmasına olanak sağlanan ASTİM tam kapasite hizmet veriyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021