Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Engelsiz Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Girecek

Engelsiz Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Girecek

A - +

Ana Manşet - 19.09.2023 - 21:01

Engelsiz Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Girecek

Aksaray’da yaşayan engelli bireylere hizmet verecek ve gelişimlerine katkı sunacak Engelsiz Yaşam merkezi projesinde sona gelindi.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların hayatına önemli katkı sağlayacak. Bu merkezin tamamlanmasıyla birlikte engelli bireylerin sosyal yaşama ve istihdama katılmasını desteklemek, sosyal becerilerinin artması, aile bireyinin sosyal hayata katılımının arttırılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yapımında sona gelinen Engelsiz Yaşam Merkezi çalışmalarıyla ilgili şu görüşlere yer verdi. “Bizler farklılıklarımızla beraber yaşamayı bilen bir toplumuz. En büyük engel ön yargıdır. Şehrimiz için, tüm bireyler için çalışmaya, projeler üretemeye devam ediyoruz.

Şehrimize kazandıracağımız Engelsiz Yaşam Merkezi bu düşüncenin bir eseridir. Çok şükür seçim öncesi söz verdiğimiz gibi bölgede tek olan çok kapsamlı bu tesisi engelli vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Şehrimizin her köşesine hizmet ulaştırma gayretimiz olduğu gibi her haneye, her gönüle dokunma hedefimiz var.

Merkezimiz adına uygun bir şekilde tüm engel grupları düşünülerek tamamen “ENGELSİZ” bir bina olarak inşa ediliyor. Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşlarımız için tam anlamıyla özel bir yaşam alanı olarak hizmet verecek” dedi.

Toplamda 2 bin 500 metrekare alandan oluşan Engelsiz Yaşam Merkezi 2 kat olarak İnşa edilecek. İçerisinde 8 atölye, derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, fitness salonu ve diğer sosyal donatı alanları yer alacak.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin tamamlandığında Aksaray’daki engelli dernekleri yürüttükleri faaliyetleri bu merkez çatısı altında daha kapsamlı olarak gerçekleştirebilecekler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021