Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Engelsiz Yaşam İçin Tüm Engelleri Kaldırıyoruz

Engelsiz Yaşam İçin Tüm Engelleri Kaldırıyoruz

A - +

Aksaray Haberleri - 05.05.2015 - 13:38

Engelsiz Yaşam İçin Tüm Engelleri Kaldırıyoruz

Aksaray Belediyesi, önümüzdeki hafta çeşitli etkinliklerle değerlendirilecek olan ‘Engelliler Haftası’ öncesinde önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Aksaray’da insanların en yoğun bulunduğu Ulu Cami ve Kent Meydanı’na ‘Engelli Araç Şarj İstasyonu’ kuran Aksaray Belediyesi, Türkiye de az sayıda şehirde olan önemli bir hizmeti daha Aksaray kazandırmış oldu.

Şarj istasyonları 24 saat aktif olacak

Kent Meydanında düzenlenen törenle Belediye başkanı Haluk Şahin yazgı, Şarj istasyonlarının ücretsiz şekilde günün 24 saati kullanılabileceğini belirtti. “Engelli kardeşlerimiz için yeni bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen başkan seçimle r öncesinde engelliler için önemli çalışmalar yapacaklarının sözünü verdiklerini anımsatarak “Çok şükür bir yıllık hizmet süremiz içinde birbirinden değerli çalışmaları engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Engelli Araçları Şarj İstasyonumuzu da hizmete sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Engellilerin ulaşımları açısında akülü araçlarının büyük önem teşkil ettiğini ancak bu araçların şarjlarının da son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Yazgı, “Pek çok engelli kardeşimiz akülü araçlarının şarjlarının özellikle çarşı merkezindeyken bitmesi nedeniyle problemler yaşamaktaydı. Yeni kurduğumuz şarj istasyonlarıyla bu sorun ortadan kalkacaktır” dedi.

İstasyon noktalarında internette ücretsiz

Şarj istasyonlarının hızlı dolum özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Başkan, “Çarşı Merkezine herhangi bir işi için gelen kardeşimiz bu istasyonları hiçbir ücret ödemeden 24 saat boyunca kullanabilir. Şimdilik ulu cami önü ve kent merkezi olmak üzere toplam 2 adet istasyonumuz bulunmaktadır. İhtiyaca binaen yeni istasyonlarda kurmayı planlıyoruz. Ayrıca istasyonların bulunduğu noktalar ücretsiz internetin de kullanılabildiği noktalardır. Bu

Bülten No: 1/ 05.04.2015

da engelli kardeşlerimizin cep telefonu veya tabletinden internete girerek vakit geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Aksaray Belediyesi olarak böylesine önemli bir sosyal hizmeti gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başkan Yazgı, engelliler için gerçekleştirdikleri tek çalışmanın şarj istasyonları olmadığını da belirterek “Görevde bulunduğumuz bir yıl için engellilerimiz için oto parkları ve toplu ulaşımı ücretsiz su faturalarını ise yüzde 50 indirimli hale getirmiştik. Engelli dostu bir şehir oluşturana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021