Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Emeğin Birlik ve Dayanışma Gününü Kutluyoruz

Emeğin Birlik ve Dayanışma Gününü Kutluyoruz

A - +

Aksaray Haberleri - 30.04.2015 - 10:35

Emeğin Birlik ve Dayanışma Gününü Kutluyoruz

CHP Aksaray İl Başkanı Doğan Koşar yaptığı yazılı açıklamada; Bugün Emeğin Bayramı, 1890 yılından beri kutlanan bayram nedeniyle işçilerimiz davullarla zurnalarla meydanlarda olacak. Ülkemizde işçiler 13 yıldır fakirleştiriliyor. Ülkemizde 1977 üzücü kıyımı yaşandı. Şimdi de anlamsız taksim gerilimi yaşanıyor.

Ülkeyi yönetenler çocuklarını yüksek ücretle sınavsız işlerde çalıştırırken, saraylarda yaşarken işçilerimizi 945 TL ile yaşamaya mahkum ettiler.

Asgari ücreti iktidarımızın 1. Yılında 1500 TL’sına çıkaracağız. Yeter ki işçiler CHP ile kol kola girsin, birlikte iktidara yürüsünler.

Organize sanayi bölgemizde çalışan 8.000 işçimizin hiçbiri sendikalı çalışmıyor. Bu AKP iktidarının bilinçli bir tercihidir. İşçiler CHP ile kol kola girer, birlikte iktidara yürürse sendika da örgütlenmelerinin, hak arama yollarının önünü açarak toplu sözleşme ve grev haklarını sonuna kadar kullanacaklardır. CHP iktidarında hiçbir işçi sendikalı olmasından dolayı işten çıkarılmayacak. Gerçek temsilcileriniz CHP olacaktır.

13 yıldır taşeron zulmü ile yaşayan emekçilerin öncelikle kamudakilerini taşeron zulmünden kurtaracağız, kadroya alacağız. Bu şekilde özel kesime örnek olacağız.

İşçi cinayetlerinde Dünyada 3. (üçüncü), Avrupada 1. (birinci)’yiz. Soma’da, Ermenek’te maden, İstanbul’da asansörde inşaat, yalvaçta mevsimlik işçiler gerekli tedbirler alınmadığı için katledildiler. İşçiler CHP ile kol kola girer, birlikte iktidara yürürse iş yerleri ölüm tuzağı olmaktan kurtarılacaktır.

Organize Sanayi bölgelerini yatılı ve burslu meslek okulları açarak iş garantili eğitim merkezlerine dönüştüreceğiz.

İşçilerin işsizlik paralarını almaları iş verenin diliyle dişi arasına sıkıştırılmıştır. İşçiler ile CHP kol kola girer, birlikte iktidara yürürse işsizlik ödeneğine erişimleri kolaylaşacak, ödeme süreç ve miktarları arttırılacaktır.

Emeğin birlik ve dayanışma gününü kutluyoruz. Emekçileri kendilerini fakirleştiren, sendikasızlaştıran, taşeron zulmüyle karşı karşıya bırakanlara oy vermekten vazgeçmeye çağırıyoruz.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021