SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Elazığ’da Sürü Yöneticiliği kursu verildi

Elazığ’da Sürü Yöneticiliği kursu verildi

A - +

Yerel Haberler - 24.05.2022 - 10:42

Elazığ’da Sürü Yöneticiliği kursu verildi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki “Serbest Hükümlülere” yönelik Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Konferans Salonunda “Sürü Yöneticiliği” kursu verildi.

Kursun son gününde İl Tarım ve Orman Müdürü Ali KILIÇ, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Ali ÖZTAYLAN ve KTV Şube Müdürü Nizamettin ÇETİNER, kursiyerlerle bir araya geldi.

Beş gün süren ve 26 kişinin katıldığı kursta katılımcılara, İl Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler tarafından; koyun ağılı ve keçi ağılı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme ve mücadele edebilme, biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma, sağım yapabilme, süt verimi, mera ve merada otlatma ve yemleme gibi hayvancılıkla ilgili konular anlatıldı.

‘Sürü Yöneticiliği’ kursu sayesinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki serbest hükümlüler aldıkları belge ile hazırlayacakları projeler karşılığında, Küçükbaş ve Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği teşviklerinden 75.000 TL hibe alabilecekleri hatırlatıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021