SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Elazığ’da Şeftali Entegre Bahçelerinde Hasat Devam Ediyor…

Elazığ’da Şeftali Entegre Bahçelerinde Hasat Devam Ediyor…

A - +

Yerel Haberler - 24.08.2022 - 9:38

Elazığ’da Şeftali Entegre Bahçelerinde Hasat Devam Ediyor…

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; İlimizde şeftali yetiştiriciliğinin büyük bir kısmının yapıldığı Hoş ve Kıraç köylerinde hasat devam ediyor.

Bu kapsamda Kıraç Köyünde şeftali ve üzüm üreticisi Reşat ATEŞ’e ait 200 da bahçede, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali KILIÇ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ve teknik personel ile birlikte şeftali hasadına katıldı.

İl Müdürü KILIÇ; “ İlimiz de şeftali yetiştiriciliğinin büyük bir kısmı Hoş ve Kıraç köylerinde yapılmaktadır. Bu bölgede sofralık üzüm yetiştiriciliğinin vejetasyon süresinin uzun, hasat dönemini geç olmasından dolayı şeftali yetiştiriciliği gelirsiz dönemde gelir getirici unsur olarak önem kazanmaktadır.

Tarım alanlarında birden fazla ürün yetiştiriliyorsa burada entegre mücadele gerekir. Teknik personelimiz bu konuda üreticilerimizi bilgilendirerek kaliteli üretime önemli katkı sağlamaktadır” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021