Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Elazığ’da Hayvan Refahı Eğitimi Düzenlendi

Elazığ’da Hayvan Refahı Eğitimi Düzenlendi

A - +

Yerel Haberler - 26.05.2022 - 9:18

Elazığ’da Hayvan Refahı Eğitimi Düzenlendi

ELAZIĞ – Etçi Tavuk İşletmeleri Bakıcıları İçin Hayvan Refahı Eğitimi Düzenlendi…

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Konferans salonunda kanatlı hayvan yetiştiricilerine “Etçi Tavukların Korunması İle İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik” kapsamında İl Müdürlüğü Kanatlı Sistem Sorumluları tarafından broiler tavuk yetiştiriciliği yapan işletme sahipleri ve bakıcılara eğitim düzenlendi.

Toplantıya; İl Tarım ve Orman Müdürü Ali KILIÇ, İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, Elazığ İli Beyaz Et Üreticileri Birliği Başkanı Tekin GENYÜZ ve kanatlı entegrasyon yetkilileri katıldı.

Söz konusu eğitimde yetiştirici ve bakıcılara; “Ticari Etlik ve Yumurtacı Kanatlı İşletmelerinin Biyogüvenlik Talimatı” hükümleri, hayvanların yeme ve içme ihtiyaçları, hayvan davranışları, stres konsepti, hayvanların dikkatli bir şekilde elde tutulması, yakalanması ve araçlara yüklenmesi ve nakledilmesi, acil tedavi ve koruyucu biyogüvenlik önlemleri konularında bilgi verildi.

Genel değerlendirme ve soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021