Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Drone ile havadan özel denetim

Drone ile havadan özel denetim

A - +

Ana Manşet - 06.03.2021 - 23:00

Drone ile havadan özel denetim
Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için ilimizde trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde Drone ile havadan özel denetim yapılmıştır.
🚔Bu amaçla; Aksaray Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Şehir içi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince kavşaklarda ve trafiğin yoğun olduğu güzergâhlarda Drone ile kırmızı ışık ihlali, cep telefonu ile görüşme, emniyet şeridi ihlali yapan sürücüler üzerine denetim gerçekleştirilmiştir. Denetim kavşaklarda görevlendirilen drone görevlilerince yapılan ihlallerin çevirme ekibine bildirilmesi suretiyle gerçekleşmiş, vatandaşla yüz yüze temas sağlanmış, yapmış oldukları hatalar kendilerine aktarılmış, gerekli cezai işlem uygulandıktan sonra sürücüler uyarılarak yollarına devam etmeleri sağlanmıştır.
🚦 Denetimde; kusurlu görülen 17 araç ve sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerinden idari para cezası uygulanmıştır.
Yapılan bu işlemler sırasında hiçbir kurum, kişi ayırt edilmeksizin kusurlu görülen araçlara gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021