Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Dinçer; Geleneksel Damak Tadımzı Nesilden Nesile Aktaracağız

Dinçer; Geleneksel Damak Tadımzı Nesilden Nesile Aktaracağız

A - +

Ana Manşet - 18.04.2023 - 11:20

Dinçer; Geleneksel Damak Tadımzı Nesilden Nesile Aktaracağız

Aksaray’da vatandaşların Ramazan sofralarında vazgeçilmez lezzetleri olan Aksaray Tahinlisi ve Ramazan pidesi bu Ramazan ayında da vatandaşların sofralarından eksik olmadı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in merkez başta olmak üzere köy ve kasabalarda yaşayan vatandaşlara ikram ettiği Coğrafi işaret sahibi de olan Aksaray tahinlisi ve Ramazan pidesini yüzlerce vatandaşın bizzat evlerine kadar ulaştırıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer konuya ilişkin şu görüşlere yer verdi. “Artık geleneksel hale getirdiğimiz Aksaray’a özgü bir damak tadı olan tahinlimizi ve Ramazan pidemizi bu Ramazan ayında da hemşerilerimizin sofralarına ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan Ay’ı boyunca ekiplerimiz 30 Bin Tahinli pide ve 130 Bin Ramazan pidesini Aksaray merkez başta olmak üzere köy ve kasabalarımızda yaşayan vatandaşlarımıza ikram ettiler. Tüm hemşerilerimize afiyetler dilerken yaklaşan Ramazan bayramlarını da tebrik ediyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021