SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Çocuk Aktivite Merkezinde Çalışmalar Sürüyor

Çocuk Aktivite Merkezinde Çalışmalar Sürüyor

A - +

Ana Manşet - 28.09.2023 - 22:58

Çocuk Aktivite Merkezinde Çalışmalar Sürüyor

BAŞKAN DİNÇER; “ÇOCUKLARIMIZIN SOSYAL YAŞAMI DAHA EĞLENCELİ HALE GELECEK”

Aksaray Belediyesi çocukların bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak ve sosyal yaşama uyumlarını kolaylaştırmak için önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

Çocukların kendini yönetme ve düşünme becerilerini geliştirmesini amaçlayan bir eğitim anlayışı ile hizmet verecek çocuk aktivite merkezini çocuklar çok sevecek.

Fatih Mahallesinde yapımına başlanacak Çocuk Aktivite Merkezi 2 Bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. İçerisinde oyun alanları, kum havuzları, mescitleri, kafeteryası, idari binası, bahçesinde oyun grupları ve satranç tahtaları bulunan aktivite merkezi çocukların yeni eğlence mekânı olacak.

Aktivite Merkezinin çocukların gelişimine büyük katı sağlayacağına vurgu yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; şu görüşlere yer verdi. “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sosyal hayatın içine daha çok girmelerini, akranları ile iletişim kurmalarını, kendilerini özgürce ifade etmelerine olanak sağlayacak çocuk aktivite merkezimizi Fatih Mahallemizde çocuklarımızın hizmetine açacağız.

Fatih Çocuk Aktivite Merkezinde, çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebileceği, sosyalleşirken eğlenip, öğrenebileceği, yeteneklerini pekiştirebileceği, duygusal, sosyal, bilişsel ve bedensel gelişimini destekleyecek, eğlence hobi, eğitsel, sanatsal ve kültürel faaliyetler yer alacak.

Çocukların, anne babadan bağımsız hareket edebilmelerini sağlayacak Fatih Çocuk Aktivite Merkezi çocukların renkli dünyasını daha da neşeli hale getirecek” dedi.

Başkan Dinçer’in alt ve üst yapıda ki büyük yatırımların yanında insan odaklı projelerle de sosyal dokuya katkı sağlayan çalışmaları büyük takdir topluyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021