SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ceza İnfaz Kurumu’nda Seri Konferanslar

Ceza İnfaz Kurumu’nda Seri Konferanslar

A - +

Aksaray Haberleri - 03.05.2016 - 14:39

Ceza İnfaz Kurumu’nda Seri Konferanslar

Ceza İnfaz Kurumu’nda Seri Konferanslar. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sosyal Bilimler ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, kitlesel dönüşüm kapsamında toplumun her kesimine ulaşmayı hedefliyor ve bu manada çeşitli etkinlikler düzenliyor. Merkez, Aksaray Ceza İnfaz Kurumu’nda bir dizi konferans verdi.

Seri konferansların ilkinde Sosyal Bilimler ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kenan Arıbaş konuştu. “Vatan Sevgisi” başlıklı konuşmasında Arıbaş, milli ve manevi birlikteliğe daha fazla ihtiyaç duyulan bir süreçten geçildiğini ifade etti. Toplumda, tarihin ilk zamanlarından beri var olan en önemli olgunun vatan sevgisi olduğunu söyleyen Prof. Arıbaş, “Komşu ülkelerde yaşanan temel problemler, bu olgunun olmayışından kaynaklıdır” dedi. Bir diğer konferansta konuşan ASÜ Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahsin Yıldırım “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” başlıklı bir sunum yaptı. Üçüncü hafta konferansında ise Muhammed Nafiz Hüdavendigar “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” temalı bir konuşma yaptı. Bu destanın büyük fedakârlıklarla yazıldığını ifade eden Hüdavendigar, vatan sevgisine vurgu yaptı. Duygu yoğunluğunun yaşandığı bu konferans, şehitlere okunan Fatihalarla sona erdi. Seri konferansların dördüncüsünde “Milli Egemenlik” temalı bir konuşma yapan Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Ünal Şimşek, Milli Egemenlik, TBMM ve Bayrak kavramlarına değindi. Bu unsurların Türk Milleti’nin varlığının, onurunun, haysiyetinin koruyucusu ve temsilcisi olduğuna dikkat çeken Şimşek, geçmişe sadece bakmaktan ziyade, o manevi hissiyatı anlamaya ve içselleştirmeye gayret etmek gerektiğini belirtti.

Düzenlenen bu ve benzeri etkinliklerin devam edeceği, toplum her kesimine ulaşmak için çalışmaların süreceği belirtildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021