Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Biz Bir Aileyiz, Şiddeti Kınıyoruz!

Biz Bir Aileyiz, Şiddeti Kınıyoruz!

A - +

Aksaray Haberleri - 01.06.2015 - 10:20

Biz Bir Aileyiz, Şiddeti Kınıyoruz!

Aksaray Devlet Hastanesi A Blok (Görüntüleme Merkezi) önünde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil FURTUN için Aksaray Devlet Hastanesi Genel Sekreteri Op. Dr. Himmet DURGUT tarafından basın açıklaması yapıldı ve hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil FURTUN için dua okundu.
Yapılan açıklamada; 29 Mayıs 2015 günü görev başında iken hunharca katledilen Samsun Göğüs
Hastalıkları Hastanesi doktoru görev şehidimiz Dr. Kamil FURTUN’u dualarla anmak ve şiddeti telin için siz sağlık çalışanlarımız ve halkımız ile burada toplanmış bulunmaktayız.
Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına
hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız.
Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiyası adına medyamız aracılığıyla sizlerin Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil FURTUN’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız.
Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlınıza emanet ettiniz bizlerde bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz.
Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olmayacaktır.
Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararların şöyle bir gözden geçirip vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapamıyor, bundan emin olunuz. Ne varki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin dualarıyla ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Hayır unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumu sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez.
Bu nedenledir ki; Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler
Ve 1 Haziran 2015 Pazartesi sabahı saat 09.00-09.15 saatleri arasında hastanelerimizden yükselen sese kulak vermeye çağırıyor Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları ]üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşıda tüm halkımıza ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021