SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Bir Şehrin Dönüşüm Hikayesi “AKSARAY”

Bir Şehrin Dönüşüm Hikayesi “AKSARAY”

A - +

Ana Manşet - 09.01.2024 - 10:23

Bir Şehrin Dönüşüm Hikayesi “AKSARAY”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatleri arasında bulunan, şehrin bugünlerine ve yarınlarına hizmet edecek, uygulanamaz denilen tarihinin en büyük kentsel dönüşümü devam ediyor. 25 bin 500 metrekare dönüşüm alanından şu ana kadar 5 Bin kamyon moloz taşındı.

Şehrin merkezinde Aksaray Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Aksaray Belediyesinin iş birliğiyle yürütülen Aksaray’ın kalbi denilen noktada kentsel dönüşüm çalışmaları sayesinde Aksaray şimdi daha bir başka güzel oluyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Aksaray’ı geleceğe taşımak için kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini ve dönüşüm projeleri tamamlandığında yeni bir Aksaray’ın şekilleneceğini vurguladı.

Aksaray’ın daha modern bir şehir görünümü kazanması için kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Başkan Dinçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Hızla büyüyen şehrimizde kentsel dönüşüm kaçınılmaz hale gelmişti. Her aşamasıyla zorlu bir süreç gerektiren bu projeyi hayata geçirebilmek için büyük ve cesur adımlar atmak gerekiyordu. Allaha hamd olsun hemşerilerimize mahcup olmadık.

Adalet, şeffaflık ve uzlaşma ekseninde ele aldığımız kentsel dönüşüm projesi şehrimiz için büyük kazanımlar sağlayacak. Depreme dayanıklı, güvenli, modern, yeşil alanlara ve sosyal donatılara sahip yaşam alanları oluşturacağız” dedi.

Aksaray belediyesi tarafından fiziki ömrünü tamamlamış köhne yapıların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konutların inşa edilmesine yönelik başlatılan Kentsel Dönüşüm projesi tamamlandığında şehir merkezi nefes alacak.

Çevre düzenlemesi ile beraber şehir merkezi modern bir yapıya kavuşacak. Proje içerisine 25 metre genişliğinde bir cadde olacak. Yine Kalealtı Caddesi genişletilerek, yol 20 metre genişliğinde kavuşturulacak. Bu vesile ile Aksaray’ın merkezinde trafik rahatlatmış olacak Yine proje içerisinde yer alan 650 araçlık otopark bu bölge ile birlikte aracını park etmek isteyenlere hizmet edecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021