SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Bir Adet Atık Pil 600 Bin Litre Suyu Kirletiyor

Bir Adet Atık Pil 600 Bin Litre Suyu Kirletiyor

A - +

Ana Manşet - 16.01.2024 - 23:09

Bir Adet Atık Pil 600 Bin Litre Suyu Kirletiyor

Çevre bilinci oluşturmak amacıyla birçok projeye imza atan Aksaray Belediyesi, Okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası düzenliyor.

Sıfır atık projesi kapsamında; çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanyaya belirlenen miktarlardaki atık pilleri getiren öğrenciler okulları için toplanan her 50 kg atık pile Spor seti (futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, badminton seti) ve satranç takımı kazanacaklar.

Hediye kazanmak için belirlenen miktardaki atık pilleri toplayan öğrenciler, bu atık pilleri Aksaray Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecekler. Başvuru yapan okulların, topladıkları atık piller tartıldıktan sonra imza ve tutanak karşılığında hediyelerini teslim alacaklar.

Atık pillerin çevreye vereceği zararı önlemeyi ve dağıtılacak hediyelerle de atık pillerin ayrı toplanması konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu kampanyada atık pil miktarlarının karşılığında teşvik amaçlı okullara spor seti hediye edilecek.

Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu ciddi tehlikeleri önlemek amacıyla yürütülen kampanya ile hem çevreye katkı sağlanıyor hem de çocuklara çevre bilinci aşılanıyor.

Bu yarışma ile düzenli olarak okullara dağıtılan atık pil toplama kutularına öğrenci ve öğretmenler topladıkları pilleri atarak çevreye büyük katkı sağlıyorlar.

Aksaray Belediyesinin Okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası 15 şubata kadar devam edecek detaylı bilgi almak isteyenler 0 382 2153315 numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021