Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, Viyana’da Aksaraylılarla Buluştu

Başkan Yazgı, Viyana’da Aksaraylılarla Buluştu

A - +

Aksaray Haberleri - 11.04.2015 - 16:01

Başkan Yazgı, Viyana’da Aksaraylılarla Buluştu

Avrupa’da yaşayan Aksaraylılarla bir araya gelmek için, Aksaray tarihinde bir ilk olarak güç birliği gönül birliği toplantıları kapsamında Avrupa turuna çıkan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, , Avusturya’nın Viyana şehrinde Anadolu Cami Konferans Salonunu dolduran Aksaraylı hemşerilerimizle istişare toplantısında buluştu. Başkan yazgı, burada vatandaşlarla hasret gidererek Aksaray Belediyesinin yaptığı hizmetleri ve projeleri anlattı sunum sonunda ise hemşerilerimizin sorularını cevapladı.

Avusturya’nın viyana şehrinde Aksaraylılarla yapılan istişare ve koordine toplantısında konuşan Başkan Yazgı, “hemşerilerimizin olduğu hiçbir yer bize uzak değil. Onların olduğu her yer de Belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Bir yılda yaptığı projeleri anlatan Başkan Yazgı, ‘‘ bir yılda yapılan icraatları ‘Birlikte Başardık’ sloganıyla anlatırken, halkın yönetime ortak etmek için birçok Mahallede Mahalle Meclis toplantıları yapıldığını aktaran Başkan Yazgı, Ramazan Sokağı ile Mahalle iftarlarının halk tarafından beğeni topladığını belirtti. Toplu taşımada yaşanan sıkıntının alınan 147 adet yeni otobüsle çözüldüğünü hatırlatan Başkan Yazgı, Su konusunda ciddi girişimler yapıldığını ve Aksaray’ın çeşitli bölgelerinde 6 adet kuyu açtıklarını ve içme suyu sondaj çalışması başlattıklarını söyledi. Başkan Yazgı, konuşmasında Beyaz Masa ile halkın sorununa çözüm üretildiğini, 30 hatta 40 yıldır hizmet gitmeyen kenar mahallelere asfalt başta olmak üzere Belediye hizmetlerinin götürüldüğünü aktardı. Ana başlıklar altında sunulan hizmetlerin başında, yenilenen toplu taşıma araçları, Mahalle Meclisleri, Ramazan Sokağı, Mahalle İftarları, etrafı kapatılan Pazar yerleri, İlk defa bu yıl yapılan Klasik Otomobil Rallisi, Film Festivali, her yıl geleneksel hale gelen Aksaray Ihlara Kültür Turizm ve Sanat Festivali, Aksaray’ın işlek caddeleri üzerine şehrin manevi önderleri Somuncu Baba, Kılıçaslan heykeli, saat kulesi, Avrupa Standartlarına uygun hale

dönüştürülen Et entegre tesisleri, 100 parklık dev ihale, emekliler için emekli dinlenme evi ve çay bahçesi, Akmek Sanat Atölyesi, Taziye Çadırı, Günebakan, Ambalaj atıklarının geri dönüşümü, sokak hayvanları için iş birliği protokolü, Huzurlu Yaşam Aracı, Ulaşımda ise led ışıklı trafik sinyalizasyon sistemi, trafik daha akıcı olması ulaşım master planı dahilinde yapılan yeni kavşak noktaları, Büyük Bölcek Köprüsü başta olmak üzere 7 adet köprü ihalesi öne çıktı. Kültür ve sanat alanında ise şehrin tanıtımına katkı sağlayacak olan ‘Aşkın Sırrı Somuncu Baba’ sinema filmi çekimlerin kısa bölümler aktarıldı.

Avusturyalı yaşayan Aksaraylıların yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Yazgının konuşmaları sıkça alkış ve sloganlarla kesilirken Konferansın ardından Başkan Yazgı’ya birde sürpriz yaparak hizmette 1. Yıl pastası kestiler pastanın ardından Salonu dolduran yüzlerce hemşerimiz Başkan Yazgı ile resim çektirmek için adeta bir birbirleriyle yarıştı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021