Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İlçe Haberleri » Ağaçören Haberleri » Başkan Yazgı Ağaçören İlçesine Saat Kulesi yaptırdı

Başkan Yazgı Ağaçören İlçesine Saat Kulesi yaptırdı

A - +

Ağaçören Haberleri - 23.04.2015 - 12:51

Başkan Yazgı Ağaçören İlçesine Saat Kulesi yaptırdı

–Açılış töreni için Ağaçören ilçesine giden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ilçe halkı tarafından çok büyük bir coşku ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

–Başkan Yazgı’nın yaptırdığı saat kulesi ve Ağaçören Belediyesine kazandırılan 14 adet yeni araç, ilçe meydanında düzenlenen görkemli bir törenle hizmete sunuldu.

Göreve geldiği ilk günden itibaren ‘Aksaray sadece merkezle ibaret değil’ diyerek, şehrin ilçe, belde ve köylerle bir bütün olduğunu ve merkezde yaşanan güzelliklerin ilçelerde de olması gerektiği görüşünü savunan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ağaçören ilçesine çok güzel bir saat kulesi yaptırarak ilçe halkına hediye etti.

Başkan Yazgı’nın yaptırdığı saat kulesi ve Ağaçören Belediyesine kazandırılan 14 adet yeni araç, ilçe meydanında düzenlenen görkemli bir törenle hizmete sunuldu.

Açılış töreni için Ağaçören ilçesine giden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ilçe halkı tarafından çok büyük bir coşku ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

Törene, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili İlknur İnceöz,İlçe Kaymakamı Murat Aydın, Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan , Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yüksel, Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, Yeşilova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar, Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, Aksaray belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak, sadece 2 Türk lirası para ve trilyonlarca lira borçla devraldığı Ağaçören Belediyesine Hükümetin desteği ile bir yılda çok büyük hizmetler yaptığını ifade ederek “Allah’ın izni, vekillerimizin desteği, il teşkilatımızın desteği ve özellikle Haluk

Bülten No: 1/ 23.04.2015

Başkanımızın daha ilk günden itibaren bizlere vermiş olduğu maddi ve manevi desteği sayesinde ayakta durduk ve çok büyük işler başardık” dedi.

Başkan Atak “Sizlere söz verdim. Vekillerimin, Hükümetimizin, Ak Partimizin, Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın boynunu burada Ağaçören’de asla eğdirmeyeceğim. Hükümetimiz her yere hizmet ediyor bunu Ağaçören halkımız bir yıl içinde gördü ve yaşadı.” şeklinde konuştu.

Ağaçören’e 26 yıldır ilk defa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın sahip çıktığına dikkat çeken Başkan Atak “Haluk Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Biz 26 yıldır Aksaray’a bağlıyız. 26 yıldır İlk defa Aksaray Belediye Başkanı bizim sorunlarımızı dinliyor. ‘sizin sorunlarınıza nasıl bir katkıda bulunurum’ diyen ilk ve tek belediye başkanı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Beraber omuz omuza verdik. Bize sözü vardı Ağaçören meydanına bir saat kulesi yaptıralım dedi. Allah razı olsun sözünde durdu. Çok güzel bir saat kulesi yaptırdı. Ağaçören halkımız adına da başkanımıza bu jestinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haziran seçimleri için de halktan destek isteyen Başkan Atak “ Vekillerimin odasın girerken benim önümü açmak için Ağaçören’de Ak Partiye %80 oy istiyorum. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde % 80’i gördük Allah nasip ederse Haziran seçimlerinde de % 80’i geçin hizmetkâr nasıl oluyor görün.” Dedi

Başkan Yazgı ise Ağaçören halkına hitaben yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi

“ Ağaçören’in ve Ağaçören Belediye Başkanımızın benim için ayrı bir değeri ve ayrı bir önemi var. Göreve geldiğimiz andan itibaren biz hep şu felsefeyi söyledi; Aksaray sadece merkezden oluşmuyor etrafındaki ilçelerle beraber Aksaray Aksaray’dır dedik. Bu mantık ve bu anlayışla çalışmalarımızı yürüttük. İlçe olsun belde olsun nerede bir sorun sıkıntı varsa Başkanlarımızın yanında olduk ve elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalıştık. Bu çalışmalarımızın gayretlerini sizlerde görüyorsunuz.

Biz Tuncay başkanımla beraber zor ve yorucu bir süreçten sonra başkanlık koltuğuna oturduk diyeceğiz ama oturmadık aslında hep bir yerlerde belediyelerimize halkımıza bir şeyler almak bir şeyler kopartmak için mücadele ettik. Çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Şunu sizlere canı gönülden söylüyorum ki Ağaçören halkı gerçekten şanslı çünkü böyle bir başkana sahip. Ankara sınırına yakın uçtaymış gibi görünüyor ama öyle değil hepiniz Aksaray’ımızın içindesiniz. Aksaray’ımızın merkezindesiniz. Biz nasıl hizmet ediyorsak aynı şekilde başkanlarımızla beraber il genel meclisimiz ve meclis üyelerimizle beraber sizlere hizmet etmek için varız.

Bugünde Bizlerin hediyesi olan saat kulesi hakikaten çok güzel olmuş. Helali hoş olsun. Bunlar sizin için az bile inşallah. Daha güzel hizmetleri Başkanımızla ve vekillerimizle beraber gerçekleştireceğiz.”

Milletvekili İlknur İnceöz’de Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak’a başarısından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi “ Tuncay başkan siyasete başladığı yerde hangi görev verilirse verilsin ben partimin yanındayım diye görev almadığı dönemlerde de Ağaçören için yüreğinin attığını her daim biliyorum. Her zaman buradaki sorunlardan çözümlerden bizi paydaş olarak kılmaktan hiçbir zaman çekinmedi. Hiçbir görevi yoktu ve bu çok önemli bir duruştu. Daha sonra Cenabı Mevla’m nasip etti ve geçen dönem burada Ağaçören belediye başkanı oldu. Bizde kendisinin dava adamlık ruhunu bildiğimiz için partisine sahip çıkma ruhunu bildiğimiz için kendisine haklı olarak o güzel desteği vermeye gayret ediyoruz.

Bugün bir kez daha gösteriyor ki yapmış olduğu çalışmalarda ne kadar doğru karar verilmiş. Bu kararın alınmasında azıcık katkımız varsa çok onur duyarız. 14 adet araç dile kolay Bugün bir belediyeyi hem borçlu alacaksınız kasası boş olacak hem de arkasından birçok belediye başkanına belki bir dönemde nasip olacak 14 aracı belediye ye kazandıracak. Ağaçören de bir başarı varsa bu başarının en başta önderi mihmandarı belediye başkanıdır. Bizde naçizane sizlerin vermiş olduğu oylarla destekler 8 yıldır mihmandarlık yapma yol açıcı olma konusunda Ankara’da önünü açıyoruz. İşte bu şunu gösteriyor birlik ve beraberlik. Bir yerde birlik ve beraberlik varsa açılışını

gerçekleştireceğimiz ve her biri Ağaçören’li hemşerilerimin hizmetine katkı sunacak araçlarla inşallah hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Yapılan konuşmaların ardından açılış törenine geçildi. İlk olarak Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından Ağaçören meydanına yaptırılan Saat kulesi, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili İlknur İnceöz, Ağaçören Kaymakamı Murat Aydın, Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak ve protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilerek hayırlı olması dileği ile hizmete açıldı.

Daha sonra Ağaçören Belediyesine bir yılda kazandırılan 14 adet sıfır kilometre yeni araç yine protokol üyeleri tarafından hizmete sunuldu.

Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Milletvekili İlknur İnceöz’e ve İlçe Kaymakamı Murat Aydın’a üzerinde Osmanlı Turası olan saat tablo hediye etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021