Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Başkan Dinçer, Kentsel Dönüşüm Projesiyle İlgili Müjdeyi Verdi

Başkan Dinçer, Kentsel Dönüşüm Projesiyle İlgili Müjdeyi Verdi

A - +

Ana Manşet - 16.11.2023 - 8:31

Başkan Dinçer, Kentsel Dönüşüm Projesiyle İlgili Müjdeyi Verdi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin merkezinde yer alan Hamidiye Mahallesi’nde çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda başlattığı kentsel dönüşüm projesinde önemli bir gelişme yaşandı. İhalesi yapılan Hamidiye Kentsel Dönüşüm projesinin ilk adımı önümüzdeki günlerde atılacak. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Kentsel Dönüşüm projemizin ihalesi tamamlandı. En kısa süre içerisinde şehir merkezimizde dönüşümü başlatıyoruz. Hamidiye Mahallemizi yeniden modernize ederek şehir yaşamını iyileştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Hamidiye Kentsel Dönüşüm Projesinin müjdesini sosyal medya hesaplarında duyurdu.

Aksaray Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde merkez Hamidiye Mahallesi’nde başlayacak kentsel dönüşüm projesinde dönüşüm süreci başlıyor.

Projenin detaylarının hazır olduğunu altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, proje maliyetinin 1 milyar’ın üzerinde bir rakama sahip olduğunu işaret etti.

AKSARAY TARİHİNİN İLK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ OLACAK

Aksaray tarihinde ilk kez başlatılan kentsel dönüşüm projesini uygulamaya koyan ve bu anlamda başarıya ulaşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hamidiye Kentsel Dönüşüm Projesinin Aksaray tarihi açısından dönüm noktası olduğunu kaydetti. Belediye Başkanı Dinçer, kentsel dönüşüm ile ilgili yaptığı açıklamada “Bugün şehrimizin merkezi konumunda yer alan Hamidiye Mahallemizde 22 bin 500 metrekarelik bir alanda başlattığımız kentsel dönüşüm projemizin ihalesini tamamladık.

Tabi en başından beri projemizin paydaşı olan TOKİ ile yaptığımız görüşmeler kentsel dönüşümün ilk adımı oldu. Projenin bu aşamasına gelmesi için yoğun bir çalışma sergiledik. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca projemizin onaylanması ve TOKİ ile yapılan görüşme trafiği uzun zaman gerektiren bir süreç oldu. Ardından hak sahipleriyle yaptığımız görüşmeler ve uzlaşma sağlanmasıyla ilk bina yıkımımızı 2 yıl önce başlattık. Şehir merkezinde risk oluşturan ve sağlıksız yapılaşmaya ait olan 80 adet binayı yıkımını yaparak ortadan kaldırdık. Şehirde yapılamaz denileni başlattık ve kentsel dönüşüm projemizde önemli bir aşamaya geldik. Gerekli olan yasal düzenlemelerle projemizi ihale sürecine hazır hale getirdik” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021