Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Başkan Dinçer; ‘’Biz Yapıyoruz Siz Koruyun’’

Başkan Dinçer; ‘’Biz Yapıyoruz Siz Koruyun’’

A - +

Ana Manşet - 14.05.2024 - 20:06

Başkan Dinçer; ‘’Biz Yapıyoruz Siz Koruyun’’

Aksaray Belediyesi, cadde ve sokakları rengarenk resimlerle süslüyor. Şehrin her noktasındaki boş duvarlar, trafo binaları ve elektrik panoları birbirinden renkli görsellerle süsleniyor.

Şehre estetik güzellikler kazandırmak amacı ile çim çit giydirmeleri, led aydınlatmalar ve dekoratif trafik ışıkları gibi çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi yaptığı duvar süslemeleri ile de vatandaşlardan takdir topluyor. Aksaray Belediyesi ekipleri, bilinçsizce duvarlara yazılan şehrin estetiğini bozan görüntüleri ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sokakların sanatla buluştuğu bu çalışmada Milli, manevi, tarihi değerlerimiz ile doğa resimleri kullanılıyor. Bu figürlerin yanı sıra Hasandağı, Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Tuz gölü flamingoları ile malaklı köpeği gibi Aksaray’ın ismi ile özdeşleşmiş figürlerde şehrin sokaklarına resmediliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehrin sokaklarında, caddelerinde ve alt geçitlerinde yapılan çalışmaların şehre renk kattığını ifade etti. Başkan Dinçer, şehrin estetik görünüşüne zarar verecek görüntülerin yinelenmemesi için bilinçsiz davranan vatandaşları uyardı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021