Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Başkan Aktürk’ten Yeni Yıl Mesajı

Başkan Aktürk’ten Yeni Yıl Mesajı

A - +

Ana Manşet - 30.12.2023 - 12:39

Başkan Aktürk’ten Yeni Yıl Mesajı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “2024’te milletimizin her bir ferdine ve tüm insanlığa barış, huzur, refah ve esenlik dolu bir yıl diliyorum” dedi.

İl Başkanı Hamza Aktürk yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, zorlu zamanlardan geçilen 2023’ün son günlerini yaşadıklarını belirtti.

2023 yılıyla ilgili maalesef ilk akla gelenin, insanlık tarihinin en büyük afetlerden biri olan, 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi olduğuna dikkat çeken Başkan Aktürk, “Şubat ayında Adıyaman ve Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem felaketi yaşadık. Vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Yakın tarihimizin en büyük doğal afeti olarak nitelendirilen bu depremler, bir yandan her birimizin yüreğinde derin yaralar açarken diğer yandan da milletçe dayanışma duygumuzun ne derece sarsılmaz olduğunu ve devletimizin yaraları ne denli hızla saracak kabiliyet ve kapasiteye ulaştığını göstermiştir. Devletimiz zor zamanlar geçiren ve deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın her zaman yanında oldu, olmaya devam edecek ve yaraları saracaktır.”

2023 yılında yaşanan bir diğer önemli olayın 14 ve 28 Mayıs seçimleri olduğunu ve Aziz Milletimizin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına destek verdiğini seçimlerde gösterdiğini aktaran Aktürk, “Milletimizin iradesiyle 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan rekor bir oyla yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bu karar, milletimizin birlik, beraberliğe, güven, istikrara ve hizmet siyasetine verdiği önemin, memleketimizin istikbaline ilişkin faziletli öngörüsünün ‘güçlü, büyük ve tam bağımsız Türkiye’ hedefine bağlılığının en iyi örneğini bir kez daha ortaya koydu” dedi.

İnsanlık tarihinin en büyük soykırımının da yine 2023 yılında yaşandığına dikkat çeken Aktürk “İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırım tarih boyu kanlı bir leke olarak kalacak hafızalarımızda. Böyle bir asırda maalesef cinayetin en akıl almaz, en sınır tanımaz haline şahit olduk” dedi.

Irak’ın kuzeyinde bölücü hainler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileyen Aktürk, “Tüm Şehitlerimizin ruhu şâd, mekânları cennet, makamları âli olsun. Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır. Emperyalistlere taşeronluk yapan eli kanlı caniler hem de bölücü örgüte destek verenler bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını er ya da geç anlayacaklardır. Sınırlarımız içinde ve dışında teröristlere nefes aldırmayan tüm güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum.”

Geride kalacak olan 2023’de Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladıklarını, yeni yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağına inandıklarını belirten Başkan Aktürk, “2024 yılı, inşallah Türkiye için artık toparlanma yılı olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlamış ve 200. Türkiye yılına 1 yıl daha ilerlemiş olarak inşallah hep beraber durmak yok yola devam edeceğiz. Bu duygularla 2024’te milletimizin her bir ferdine ve tüm insanlığa barış, huzur, refah ve esenlik dolu bir yıl diliyorum.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021