SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor

Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor

A - +

Yerel Haberler - 16.05.2022 - 13:24

Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor

Çatısı altındaki 7 dernek ve bini aşkın şirketi temsil eden Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED), 2022 Yılının Başından bu yana Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında başvurusu kabul edilen “GÜNMARSİFED TR22 Bölgesi için güçleniyor, hakları savunuyor” projesini uyguluyor.

Balıkesir – Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası federasyonu bir Avrupa Birliği Programı olan Sivil Düşün kapsamında uygulamakta olduğu proje ile İletişim becerilerini, gönüllü, destekçi ve paydaşları artırma becerini, farklı kurumlarla çalışma becerini, kaynak geliştirme ve bütçe yönetme becerilerini, politika geliştirme becerini, dijital becerilerini geliştiriyor.

 

Projenin odak alanları;

İş dünyası ve insan hakları,

Gelişme hakkı

İletişim hakkı, ifade medya ve basın özgürlüğü oluşturuyor.

 

GÜNMARSİFED Çatısı altındaki proje ekibi koordinasyonu ile çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Faaliyetlerin bir kısmı federasyonun üye dernekler ile birlikte kapasite artırımına yönelik çalışmalardan oluşurken bir kısmı da TR22 Bölgesinde İş dünyası ve insan hakları, gelişme hakkı, iletişim hakkı, ifade medya ve basın özgürlüğü haklarının geliştirilmesine odaklanmaktadır.

 

Proje kapsamında çeşitli toplantılar ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Çanakkale’de yapılan bir eğitim çalışması ile dernek çalışanları bir araya getirilerek, gelişim ve kurumsal kapasite artırımı eğitimi verildi.

 

Çeşitli toplantılar ile hakların savunulması ve güvence altına alınması noktasında projeye katkıları ve proje sonrası savunuculuğu sürdürülebilirliği konuları ele alındı. Hedef kitlenin iletişim bankası oluşturularak projeye katkı ve fikirlerinin alınması aşamasında çalışmalar yürütüldü.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021